Uživatel nepřihlášen
Alovy blo(_!_)gy
RSS kanál blogu
Píše: Alphonse800 - Rubrika: Blogy
Blog nevyjadřuje názor redakce Zing, více zde.
Alovy blo(_!_)gy

Téma: Vyhlášení mých herních kategorií za rok 2014

Sobota 24.1.2015 13:11 - Autor: Alphonse800
To se mi líbí

Téma: Vyhlášení mých herních kategorií za rok 2014Zdravím všechny čtenáře Zingu a mého blogu v roce 2015 a jak nejlépe začít první článek než zhodnotit moje herní zážitky roku minulého. Sestavil jsem můj vlastní žebříček her, které jsem hrál a seřadil do různých kategorií. Snad se s některými volbami ztotožníte a vaše případné připomínky mi dejte vědět do komentářů.

Nejemocionálnější herní zážitek 2014

Jsem hráč, co preferuje singleplayerové hry, pokud možno se silným, emocionálně laděným příběhem a nejvíce mi utkvěli v paměti tyto tři hry:

1. The Last of Us: Remastered

2. Bioshock Infinite: Burial at Sea epizoda 2

3. The Walking Dead: Season 2

A vítězem kategorie Nejemocionálnější herní zážitek 2014 se stává o doslova o prsa Bioshock Infinite: Burial at Sea epizoda 2 za dokonalé propojení Bioshock Infinite a původního Bioshocku se skvělou Elizabeth jakožto hratelnou postavou, zakončené grandiózním finále, u kterého mi bylo hodně do smutku.

http://bioshock.cz/bioshock-infinite-cestina - podpořte autora češtiny 
http://bioshock.cz/bioshock-infinite-cestina - podpořte autora češtiny 

Příjemné herní překvapení 2014

Určitě jste během roku narazili na tituly, které vás původně nikterak neoslovili nebo jste od nich neměli velká očekávání, ale když jste si je zahráli, byli jste příjemně překvapeni.

Za mě je to pouze jedna hra, proto kategorii Příjemné herní překvapení 2014 vyhrává: Outlast: Whistleblower jenž rozšiřuje původní příběh, kdy hrajete za IT technika Waylona Parkera pracujícího pro společnost Murkoff Corporation, jenž upozorní na podivné praktiky svých zaměstnavatelů. Ve hře je více dialogů, více cut-scén a celkový dojem působí lépe jako plnohodnotná hra, která ovšem neztratila nic ze svého kouzla původní hry.Nejlepší (Telltales Games) adventura 2014

Čas od času nemám náladu nic ovládat, vymýšlet taktiky, prostě chci jenom vychutnávat příběh a není nic lepšího než příběhové adventury. Bohužel na tomto poli má jaksi monopol Telltale Games a proto nikoho nepřekvapí tyto dvě nominace:

1. The Walking Dead: Season 2

2. The Wolf Among Us

Moji kategorii Nejlepší (Telltales Games) adventura 2014 vyhrává The Wolf Among Us, za to že naroubovat pohádkové bytosti do našeho světa je naprosto skvělá myšlenka, dále bad-ass Bigby The Wolf v hlavní roli, skvělý soundtrack a že obstarožní engine nebije tolik do očí. The Walking Dead: Season 2 je lehké zklamání, protože zkrátka nedosahuje takových kvalit jako první sezóna.

Bigby - Big Bad Wolf
Bigby - Big Bad Wolf

TOP sandbox hra a znovu-návrat 2014

Hra ke, které se budu znovu a znovu vracet a za kterou jsem vývojářům dal dvakrát svoje peníze, je nepřekvapivě největší a nepřekonaný sandbox Grand Theft Auto V, který vyhrává moji kategorii TOP sandbox hra a znovu-návrat 2014, kdy po prodeji PS3 byla vylepšená verze GTAV jasným favoritem. Ve hře stále chybí dlouze očekávané Heist mise, ale těch bychom se měli konečně v letošním roce dočkat. Též byl oznámen singleplayerový přídavek bez konkrétních podrobností, ale jisté je, že na tohle virtuální pískoviště se budu ještě často vracet.

Příběh...
Příběh...
... GTA Online
... GTA Online

Nejpřehypovanější hra roku 2014

Nyní se karta obrací a jdeme na méně lichotivé kategorie a jako první jsem vybral nejpřehypovanější hra roku. Je zcela zbytečné dávat následujícímu titulu nějaké protikandidáty, protože vše je jasné.

Titul Nejpřehypovanější hra roku 2014 se stává Watch Dogs od Ubisoftu. Dementní příběh, nudné postavy, opakující se vedlejší questy, downgrade grafiky, špatná PC optimalizace, lži a lži. Minulý rok nebyl pro Ubisoft příliš šťastný alespoň co se týče odezvy hráčů, leč druhým dechem je potřeba říci, že hra byla prodejně úspěšná a asi i zisková. O to je to smutnější.

Celá hra je průser
Celá hra je průser

Kontroverze roku 2014

Je to hra nebo placené demo? Asi takové otázky vyvolal Metal Gear Solid V: Ground Zeroes a proto si jistě (alespoň za mě) zaslouží titul Kontroverze roku 2014. Příběh, produkční kvality, grafika, ovšem jedna mapa a relativně krátká hrací doba, která na první zahrání nepřesáhne 2 hodiny. Je to spíše taková malá ochutnávka jak se asi bude hrát Phantom Pain, ovšem už nyní víme, že "plná hra" nabídne daleko rozsáhlejší možnosti, které v Ground Zeroes nenajdete. Dobrá zpráva je, že hra vyšla kromě konzolí, též na PC a cena je dnes daleko příznivější než při uvedení na trh v Březnu minulého roku.

Big Boss  číhá...
Big Boss  číhá...
...stále číhá.
...stále číhá.

Zklamání roku 2014

V obligátní kategorii Zklamání roku 2014 nominuji dvě hry a to následující:

1. Alien: Isolation

2. Wolfensten: The New Order

A je to zcela určitě Wolfenstein: The New Order od kterého jsem očekával prostě něco více. Alternativní svět, kde si nacisté podmanili celou zeměkouli i Měsíc zní naprosto fantasticky, ale zpracování mě příliš nechytlo. Nemluvím ani o příšerném ID Tech enginu, který v některých momentech působí lehce schizofrenicky, zabírá těžko uvěřitelných 50 GB na HDD a začátek prodejů, byl poznamenán bugy a špatnou optimalizací. Vše zachraňoval dobrý pocit ze střelby, a že masakrování nácků stále neomrzí.

Jako vážně?
Jako vážně?
Wow!
Wow!

Hry z roku 2014, které nikdy hrát nechci

Jako poslední kategorii jsem vybral hry, které jsem vůbec nehrál, ale dění kolem nich jsem sledoval a proto bych si je NECHTĚL zahrát. A jsou to následující:

1. Assassins Creed: Unity

2. The Crew

3. Call of Duty: Advanced Warfare

4. Destiny

Strašné.
Strašné.
Nudné.
Nudné.

Pokud bych měl vybrat vítěze v kategorii Hry z roku 2014, které nikdy hrát nechci určitě by to bylo AC Unity + The Crew dohromady (opět Ubisoft), protože jedna je zabugovaná, další blbá až to bolí a obě jsou nakažené morem mikrotransakcí a dalšího hnoje, což je alarmující stav zvlášť když se jedná o hry za plnou cenu.

A to je asi tak všechno milý čtenáři. Dejte mi vědět do komentářů jaké hry, by jste vy zvolili do mých kategorií, určitě nechte palec a zase u nějakého článku :) .

Tisk
Hodnocení:
( Zbývá 8 hlasů pro zveřejnění hodnocení ) Ohodnoťte článek kliknutím na hvězdičku.
 

Napsat nový komentář

Komentář k blogovému článku Téma: Vyhlášení mých herních kategorií za rok 2014
Pro psaní musíte být přihlášen.
[+] Smajlíci
:gun: :-) 8-) ;-) :angry: :-D :lol: :dance: :thumbup: :shock: :-( :nah: :lala:
Adamos2002    shodneme se na tom že se neshodnemAdamos2002adamos200219905    7.2.2015 09:46 Adamos2002

shodneme se na tom že se neshodnem

BlacksheepTNT    Zvláštní jak se vůbec neshodnem :)BlacksheepTNTblacksheeptnt25646    2.2.2015 14:40 BlacksheepTNT

Zvláštní jak se vůbec neshodnem :)

domspor    Co ze watch dogs, call of duty A. W je superdomspordomspor32835    26.1.2015 16:21 domspor

Co ze watch dogs, call of duty A. W je super

M4S4CR   1x   Zklámání roku, Alien Isolation? Chápu, je to dost roztažené a ke konci i nutné, ale už opravdu nechápu, co by si fanoušci v té hře představovali, CA studio udělalo, myslím si, to nejlepší, co mohli.

Hry z roku 2014, které nikdy hrát nechci - Destiny beru, každému nesedne jeho styl. CoD: AW - upřímně si myslím, že to nechceš hrát jen z toho důvodu, že to je prostě CoD a tečka.

Překvapení roku - osobně mi tam chybí Plants vs Zombies: Garden Warfare.
M4S4CRm4s4cr2371
    26.1.2015 08:01
M4S4CR

Zklámání roku, Alien Isolation? Chápu, je to dost roztažené a ke konci i nutné, ale už opravdu nechápu, co by si fanoušci v té hře představovali, CA studio udělalo, myslím si, to nejlepší, co mohli.

Hry z roku 2014, které nikdy hrát nechci - Destiny beru, každému nesedne jeho styl. CoD: AW - upřímně si myslím, že to nechceš hrát jen z toho důvodu, že to je prostě CoD a tečka.

Překvapení roku - osobně mi tam chybí Plants vs Zombies: Garden Warfare.

argokib   2x   Miky: já taky, , takže to bude možná ten problém :-Dargokibargokib7207    26.1.2015 00:14 argokib

Miky: já taky, , takže to bude možná ten problém :-D

Miky člen redakce   6x   Já nesouhlasím hlavně s Wolfensten: The New Order. Z mého pohledu jde o skvělou hru, ke které se později ještě vrátím a zahraju si ji na nejtěžší obtížnost. Ale je to možná tím, že já jsem hrál na PS4.Mikymiky3    26.1.2015 00:07 Miky

Já nesouhlasím hlavně s Wolfensten: The New Order. Z mého pohledu jde o skvělou hru, ke které se později ještě vrátím a zahraju si ji na nejtěžší obtížnost. Ale je to možná tím, že já jsem hrál na PS4.

argokib   8x   Tak sranda je že autorovy zklamání roku jsou pro mě osobně naopak právě hry který jsem si nejvíc užil, , at už je to Alien, hra která mě naprosto pohltila svou osobitostí, atmosférou, hudbou, zvuky, hratelností a samozřejmě svým universem ...a nebo Wolfenstein pro svoji parádní hratelnost, humor a utopismus kterej na Wolfikovy naprosto zbožnuju.
Co se týká Destiny tak jsem rád že jsem si ho pořídil a pořád mě baví
Assassin Creed Unity jsem ještě nezkusil ale mám to určitě v plánu. Rozhodně ho nezatracuju.
Jak je vidět, , každej se veze na jiný vlně a vnímá svět, v tomhle případě hry naprosto odlišně.
argokibargokib7207
    25.1.2015 23:05
argokib

Tak sranda je že autorovy zklamání roku jsou pro mě osobně naopak právě hry který jsem si nejvíc užil, , at už je to Alien, hra která mě naprosto pohltila svou osobitostí, atmosférou, hudbou, zvuky, hratelností a samozřejmě svým universem ...a nebo Wolfenstein pro svoji parádní hratelnost, humor a utopismus kterej na Wolfikovy naprosto zbožnuju.
Co se týká Destiny tak jsem rád že jsem si ho pořídil a pořád mě baví
Assassin Creed Unity jsem ještě nezkusil ale mám to určitě v plánu. Rozhodně ho nezatracuju.
Jak je vidět, , každej se veze na jiný vlně a vnímá svět, v tomhle případě hry naprosto odlišně.

taipan__   2x   Nechápu smysl kategorie "Hry z roku 2014, které nikdy hrát nechci". Chápu proč je někdo nechce hrát, ale soudit je a ještě vyhlašovat vítěze? To je jako kdybys soudil jídlo, o kterým ti každý říka že je hnusný ale dokud neochutnáš (nezahraješ) tak nevíš jaký opravdu je. A mohl si taky napsat proč nechceš hrát Destiny a CoD: AW, mě by to celkem zajímalo.taipan__taipan__30517    25.1.2015 22:26 taipan__

Nechápu smysl kategorie "Hry z roku 2014, které nikdy hrát nechci". Chápu proč je někdo nechce hrát, ale soudit je a ještě vyhlašovat vítěze? To je jako kdybys soudil jídlo, o kterým ti každý říka že je hnusný ale dokud neochutnáš (nezahraješ) tak nevíš jaký opravdu je. A mohl si taky napsat proč nechceš hrát Destiny a CoD: AW, mě by to celkem zajímalo.Komentář byl autorem naposledy upraven 25.1.2015 22:51

Původní verze před úpravami:Nechápu smysl kategorie "Hry z roku 2014, které nikdy hrát nechci". Chápu proč je někdo nechce hrát, ale soudit je a ještě vyhlašovat vítěze? To je jako kdybys soudil jídlo, o kterým ti každý říka že je hnusný ale dokud neochutnáš (nezahraješ) tak nevíš jaký opravdu je. A mohl si taky napsat proč nechceš hrát Destiny CoD: AW, mě by to celkem zajímalo.

FootballFan123    Pro mě jako Hard-core fandu Dragon Age určitě Inquisition. Pro mě bylo potulování se po tak rozsáhlém Thedasu prostě úžasné. Článek dobrý, překvapilo mě pár věcí a to třeba Wolf nebo Alien ve zklamáních když v recenzích na to byly samé chvály, ale tak každý má názor :) . Možná jsi ještě mohl do článku dodat na které hry se těšíš v roce 2015, ale to by asi nesedělo k nadpisu :DFootballFan123footballfan12330387    25.1.2015 22:12 FootballFan123

Pro mě jako Hard-core fandu Dragon Age určitě Inquisition. Pro mě bylo potulování se po tak rozsáhlém Thedasu prostě úžasné. Článek dobrý, překvapilo mě pár věcí a to třeba Wolf nebo Alien ve zklamáních když v recenzích na to byly samé chvály, ale tak každý má názor :) . Možná jsi ještě mohl do článku dodat na které hry se těšíš v roce 2015, ale to by asi nesedělo k nadpisu :D

Bruce Wayne   3x   Hry, které nemají takový úspěch jdou s cenou rychle dolů - Watch Dogs tohle postihlo taky (ještě teď je možné sehnat limitku za 399, -) :-D Assassin's Creed Unity si myslím, že může být hodně dobrý, ale lidé byly spíš odrazeni, že hra byla špatně optimalizovaná, než že by byla špatná na herní funkce nebo příběh... Hra byla všude jenom pomlouvána, pohoršována... Ani Notre dame edice se tolik neprodávala a stále je lehce k sehnání 8-) Nejvíc z těchto her bych chtěl hrát Wolfensteina a The Crew, ale to už by mne loňský rok vyšel pěkně draho... Za mne by si tam někde našlo místo i The Evil Within... BioShock Infinite je taky jedna z her, kterou bych každý rok vyhlašoval jako jednu z vůbec nejlepších her :-)
Itr33: South Park byl skvělý... je to jedna z mála her, kterou jsem dohrál hned několikrát po sobě :-D
Bruce Waynebruce-wayne24219
    25.1.2015 14:52
Bruce Wayne

Hry, které nemají takový úspěch jdou s cenou rychle dolů - Watch Dogs tohle postihlo taky (ještě teď je možné sehnat limitku za 399, -) :-D Assassin's Creed Unity si myslím, že může být hodně dobrý, ale lidé byly spíš odrazeni, že hra byla špatně optimalizovaná, než že by byla špatná na herní funkce nebo příběh... Hra byla všude jenom pomlouvána, pohoršována... Ani Notre dame edice se tolik neprodávala a stále je lehce k sehnání 8-) Nejvíc z těchto her bych chtěl hrát Wolfensteina a The Crew, ale to už by mne loňský rok vyšel pěkně draho... Za mne by si tam někde našlo místo i The Evil Within... BioShock Infinite je taky jedna z her, kterou bych každý rok vyhlašoval jako jednu z vůbec nejlepších her :-)
Itr33: South Park byl skvělý... je to jedna z mála her, kterou jsem dohrál hned několikrát po sobě :-D

ltr33   10x   No, ale každý se může posrat z GTA V :Dltr33ltr3311336    25.1.2015 12:11 ltr33

No, ale každý se může posrat z GTA V :D

ThainDegu    Na hodně her se zapomíná no. Třeba takový Broken Age bez problému strčí většinu her od Telltales Games. :)ThainDeguthaindegu27578    25.1.2015 10:29 ThainDegu

Na hodně her se zapomíná no. Třeba takový Broken Age bez problému strčí většinu her od Telltales Games. :)

ltr33   3x   Spíš mě zajímá proč najednou každý zapomněl na south park :Dltr33ltr3311336    25.1.2015 02:00 ltr33

Spíš mě zajímá proč najednou každý zapomněl na south park :D

Mr.Triboni   4x   U mě zabodoval asi jenom Transistor od Super Giant games. Geniální muzika, vizual, gameplay i příběh. Trochu líto, že nikdo o téhle hře moc nemluví. A možná bych přidal ještě Wolfíka. Moc jsem tuto hru nesledoval a nečekal jsem nic extra, ale nakonec se ukázalo, že se jedná o docela solidní střílečku. Asi to bude i tím, že jsem si to koupil o pár měsíců později. :-)
Rok 2014 byl takový špatný co se týče her. Hodně špatný pro Ubi. :-(
A stvým osobním výběrem částečně souhlasím. :thumbup:
Mr.Tribonimrtriboni6895
    24.1.2015 23:30
Mr.Triboni

U mě zabodoval asi jenom Transistor od Super Giant games. Geniální muzika, vizual, gameplay i příběh. Trochu líto, že nikdo o téhle hře moc nemluví. A možná bych přidal ještě Wolfíka. Moc jsem tuto hru nesledoval a nečekal jsem nic extra, ale nakonec se ukázalo, že se jedná o docela solidní střílečku. Asi to bude i tím, že jsem si to koupil o pár měsíců později. :-)
Rok 2014 byl takový špatný co se týče her. Hodně špatný pro Ubi. :-(
A stvým osobním výběrem částečně souhlasím. :thumbup:

O autorovi blogu

Alphonse800
Alphonse800
Muž, 26 let, Jesenice (Praha)

↑↑Mám zde svůj blog na Zing.cz - NAVŠTIVTE↑↑

Najdete mě na Steamu:

Najdete mě též na PSN:

Moje PC sestava:

MB   → MSI P55-GD65 socket 1156
GPU → NVIDIA GTX 680 Twin Frozr II 2GB

CPU → Intel Core-i5 750 2.8 GHz přetaktováné 3.6GHz
RAM → 8 GB DDR3 1600 MHz
HDD → OCZ Vertex 3 - 120GB pro OS
Seagate Barracuda 7200.14 - 1TB pro data
Zdroj → Enermax PRO 82+ 625W
Monitor  → Dell UltraSharp U2412M - LED monitor 24"

Založit herní BLOG