Uživatel nepřihlášen
Alovy blo(_!_)gy
RSS kanál blogu
Píše: Alphonse800 - Rubrika: Blogy
Blog nevyjadřuje názor redakce Zing, více zde.
Alovy blo(_!_)gy

Vánoční komentář: Vše co mě napadne

Pátek 26.12.2014 12:14 - Autor: Alphonse800
To se mi líbí

Vánoční komentář: Vše co mě napadne Šťastné a veselé Vánoce Vám všem, po delší odmlce jsem přemýšlel o čem napsat a napadlo mě podělit se s vámi o moje herní zážitky, názory a rozproudit třeba i nějakou tu diskuzi :) .

Console vs. PC wars polibte mi pr**l

Byly doby, kdy jsem byl zarytým zastáncem PC platformy, ovšem stačila jedna jediná hra, která mě donutila přehodit vyhybku, abych se jak já s oblibou říkám stal multiplatformistou. Poznal jsem spoustu nových skvělých lidí a začal si užívat hraní naplno bez omezení na danou platformu. Nejlépe bych danou problematiku shrnul v mém článku Satira: Typologie hráčů podle platformy, který slavil velký úspěch, seč bohužel některým lidem procitnout nepomohl. Tímto bych chtěl vzkázat těm, kteří mají neustálou potřebu urážet ostatní a vyvolávat flame v diskuzích pod články, polibte mi pr**l.

Heil PC!
Heil PC!

Zpět v GTA V na nové generaci

Návrat do Los Santos a Blaine County byl od začátku povinností. První trailer oznamující GTA V na konzole nové generace a PC mě naplnil očekáváním, že z tohoto mi vytečou oči z důlku. Bohužel k mému zklamání je to pouze ta samá hra s vyšším rozlišením, ostřejšími texturami a více trávy. Ulice měst brázdí opět pouze několik chodců a hustota dopravy, která by měla symbolizovat velkoměsto, také nepatří k něčemu, na co bych pěl oslavné ódy. Nemilé překvapení mě ovšem čekalo v GTA Online, které stále postrádá očekávané Heist mise, tudíž většina aktivit se pouze smrskla na klasické blbnutí po mapě a sem tam plnění úkolů nebo závodění. Za import postavy a postupu z PS3 dostává Rockstar jedničku s hvězdičkou.

I am back, bitches.
I am back, bitches.

Ubisoft packalové roku?

Letošní rok si Ubisoft určitě za rámeček nedá a má k tomu důvod. Jedna průměrná hra za druhou, korunovaná totálně zabugovaným launchem Assassins Creed Unity. Je zajímavé sledovat vývoj ze stádia "Kašleme s optimalizací na PC" na "Kašleme na všechny". Ubisoft si tím vytvořil velkou nedůvěru hráčů vůči svým budoucím titulům, jako je například The Division, které už podle starších zpráv rozhodně nebude vypadat jako v prvních ukázkách. V mých očích je toto studio dávno odepsané neboť snaha dělat kvalitní hry s dobrým nápadem, nahradilo dělat dojné krávy. Děkuji, nechci.


Polda 6

Kde se vzal, tu se vzal, Polda nás zas rozesmál. Nevím, jestli zrovna vás, ale mě moc ne. Adventurní série Polda od Zima Software patří kromě pátého dílu, který byl hrozný, mezi moje nejoblíbenější hry vůbec. Proto mě mile překvapilo, když se tvůrci po tolika letech rozhodli resuscitovat našeho přitroublého detektiva Pankráce. Líbí se mi grafická stylizace, která připomíná díly 1-3, hlas Luďka Soboty, který zní stále stejně, ale bohužel humor je kombinace neustálých klišé přeřeků a stereotypů. Naštvaně vypadající vrátný je naštvaný vrátný, opilá holka na policejní stanice co vypadá jako Paris Hilton, je Paris Hilton a to je tak celé. Zápletka mi také přijde lehce nablblá, ale vzhledem k tomu, že v době co píši tento článek ještě nemám dohráno, tak nemohu soudit, jak se to ještě vyvine.


Vzkaz herním novinářům a recenzentům

Chtěl bych vzkázat všem, nejenom zde na Zingu, kteří píší o hrách, aby byli v hodnocení co nejvíce kritičtí. Počítačové i konzolové hry (hlavně ty) jsou na naše české poměry, vcelku ne zrovna levná záležitost (nebudu dále rozebírat), proto když už kupuji hru, případně mám předobjednávku, chci, aby hra fungovala na 99,99% správně bez bugů. Proto mě dokáže vytočit hodnocení typu: "Hra se seká, občas vám spadne, ale oni to opraví v příštím patchi - 8/10". Kdokoliv něco podobného dokáže vyplodit, měl by si dát facku a položit svoje "řemeslo" na hřebík, protože podobný přístup je neodpustitelný. Z mé zkušenosti jmenuji PS4 verzi Alien Isolation, které se sekalo už v úvodní animaci jak prase a nedokázalo udržet ani stabilní snímkování 30 fps, ovšem v žádné recenzi jsem se o tom nedozvěděl ani slovo.

Geoff Keighley - odstrašující případ
Geoff Keighley - odstrašující případ

Rok 2015

V příštím roce to bude pořádná herní nálož, mohu-li vyjmenovat je to samozřejmě Zaklínač 3, který byl odložen, ovšem doufám, že ku prospěchu hry. Dále jsem zvědavý na PS4 exkluzivitu Until Dawn, The Order 1886 a další zajímavé tituly. Radši bych ale zůstával lehce při zemi a neměl přehnaná očekávání, abych se vyhnul případným zklamáním, Listopad tohoto roku byl zářným příkladem. Osobně přeji EA, aby Battlefield: Hardline byl pořádný propadák a neprznili tak známou značku vymýšlením nesmyslů.

Díky za přečtení, ještě jednou příjemně strávený zbytek svátků a úspěšný start do Nového roku.

Tisk
Hodnocení:
( Zbývá 7 hlasů pro zveřejnění hodnocení ) Ohodnoťte článek kliknutím na hvězdičku.
 

Napsat nový komentář

Komentář k blogovému článku Vánoční komentář: Vše co mě napadne
Pro psaní musíte být přihlášen.
[+] Smajlíci
:gun: :-) 8-) ;-) :angry: :-D :lol: :dance: :thumbup: :shock: :-( :nah: :lala:
msofttre    A zaze ty ponožky v pantoflích ) )msofttremsofttre33329    13.1.2015 22:12 msofttre

A zaze ty ponožky v pantoflích ) )

rawneox   1x   Jinak PF2015 VŠEM! ! ! :dance: :lol: :thumbup:rawneoxrawneox17681    29.12.2014 13:34 rawneox

Jinak PF2015 VŠEM! ! ! :dance: :lol: :thumbup:

M4S4CR   2x   Někdo se v roce 2015 těší na Uncharted 4, já na WWII COD :D.M4S4CRm4s4cr2371    29.12.2014 12:38 M4S4CR

Někdo se v roce 2015 těší na Uncharted 4, já na WWII COD :D.

ThainDegu    Lootmaster: Rozhodně je tento rok na trhu více kvalitních indie než AAA her. Ty šli pěkně do kopru a ani jejich značka je nezachránila. Samozřejmě v prodejnosti ty hry rozmáznou protože mají X krát větší marketing ale kvalitou rozhodně ne.ThainDeguthaindegu27578    29.12.2014 08:52 ThainDegu

Lootmaster: Rozhodně je tento rok na trhu více kvalitních indie než AAA her. Ty šli pěkně do kopru a ani jejich značka je nezachránila. Samozřejmě v prodejnosti ty hry rozmáznou protože mají X krát větší marketing ale kvalitou rozhodně ne.

Lootmaster    S těma značkama to máte složité ... na jednu starnu třeba nenaplní nesmyslně vysoké cíle co si daná hra určí..., ale na poli her i taková hra bezproblemu rozmázně jakoukoliv řekněme neznačkovou hru s malým rozpočtem. Pak to hodnoťte :DLootmasterlootmaster5989    29.12.2014 07:32 Lootmaster

S těma značkama to máte složité ... na jednu starnu třeba nenaplní nesmyslně vysoké cíle co si daná hra určí..., ale na poli her i taková hra bezproblemu rozmázně jakoukoliv řekněme neznačkovou hru s malým rozpočtem. Pak to hodnoťte :D

rawneox   1x   Alphonse: Teď jsem se zadíval na obrázek z GTAO :D to je jak jsem tunil Borrosovi auto sekerkou :D :Drawneoxrawneox17681    28.12.2014 13:31 rawneox

Alphonse: Teď jsem se zadíval na obrázek z GTAO :D to je jak jsem tunil Borrosovi auto sekerkou :D :D

Mr.Lolendo   1x   Mě zaráží fakt že když hra je nefunkční (jak už na to někdo poukazoval) tak recenzent řekne (nebo i hráč) že: pohoda však o ni to v příští patchy opravý. To já jako kdybych si koupil nový telefon a musel čekat na aktualizaci abych mohl vůbec volat. Normál by to bylo označeno za vadné zboží a každý by to vrátil. Nebo cokoliv jiného.
Tohle si si nedovolí ani vývojáři programů. Jen prostě vývojářům her to prochází.
Mr.Lolendomrlolendo10723
    27.12.2014 12:30
Mr.Lolendo

Mě zaráží fakt že když hra je nefunkční (jak už na to někdo poukazoval) tak recenzent řekne (nebo i hráč) že: pohoda však o ni to v příští patchy opravý. To já jako kdybych si koupil nový telefon a musel čekat na aktualizaci abych mohl vůbec volat. Normál by to bylo označeno za vadné zboží a každý by to vrátil. Nebo cokoliv jiného.
Tohle si si nedovolí ani vývojáři programů. Jen prostě vývojářům her to prochází.

ThainDegu    adamoun: Článek je samozřejmě prioritní ale číslo tam má také své místo nebo lépe řečeno hodně důležitou pozici. :)
Mr. Lolendo: Tak dalo by se říct že recenzent není věštec :D takže samozřejmě v tomto směru to není správný přístup.
ThainDeguthaindegu27578
    27.12.2014 11:37
ThainDegu

adamoun: Článek je samozřejmě prioritní ale číslo tam má také své místo nebo lépe řečeno hodně důležitou pozici. :)
Mr. Lolendo: Tak dalo by se říct že recenzent není věštec :D takže samozřejmě v tomto směru to není správný přístup.Komentář byl autorem naposledy upraven 27.12.2014 12:34

Původní verze před úpravami:adamoun: Článek je samozřejmě prioritní ale číslo tam má také své místo nebo lépe řečeno hodně důležitou pozici. :)

Alex6565   5x   adamoun: A to je právě špatně. Měla by být využita celá škála a recenzenti by se neměli být hru pořádně ohodnotit i číslem menším než 5, protože je to potřeba. Potom vychází tituly jako AC: U, které jsou ze začátku téměř nehratelné a dostávají, 7, 8, 9 známky. No kde to jsme sakra?Alex6565alex656510787    27.12.2014 11:27 Alex6565

adamoun: A to je právě špatně. Měla by být využita celá škála a recenzenti by se neměli být hru pořádně ohodnotit i číslem menším než 5, protože je to potřeba. Potom vychází tituly jako AC: U, které jsou ze začátku téměř nehratelné a dostávají, 7, 8, 9 známky. No kde to jsme sakra?

adamoun    Alex6565: No právě když se obvykle hodnotí jen 5-10 tak to průměrná čísla jsou.
Ale to je vlastně jedno, důležitý je verdikt a zbytek článku.
adamounadamoun20925
    27.12.2014 11:23
adamoun

Alex6565: No právě když se obvykle hodnotí jen 5-10 tak to průměrná čísla jsou.
Ale to je vlastně jedno, důležitý je verdikt a zbytek článku.

Alex6565   1x   Lootmaster: Ono je spíš hodně divné, když recenzent hodnotí hru jako průměrnou a přitom jí dá 8/10 nebo 7/10, vždyť to jsou hodně nadprůměrná čísla. Takové hodnocení dokáže hodně zmást. , potom si člověk plný očekávání hru koupí a zjistí, že by tomu nedal ani 5/10. A nemůžu si pomoci, ale nadržování určitým značkám mi v dnešní době příjde jako standard.Alex6565alex656510787    27.12.2014 10:41 Alex6565

Lootmaster: Ono je spíš hodně divné, když recenzent hodnotí hru jako průměrnou a přitom jí dá 8/10 nebo 7/10, vždyť to jsou hodně nadprůměrná čísla. Takové hodnocení dokáže hodně zmást. , potom si člověk plný očekávání hru koupí a zjistí, že by tomu nedal ani 5/10. A nemůžu si pomoci, ale nadržování určitým značkám mi v dnešní době příjde jako standard.

Lootmaster    Pravě koupě hry dost často skreslí hodnocení nahoru.... bodejť by ne když už si za to vyhodil love...to vidite ty zaryte funboye co si koupi hru jednou za pul roku tak jejich hra musi byt nejlepši ...jak řikam silně kritizovat umirněnou kritiku na hru...je minimalně divný...Lootmasterlootmaster5989    27.12.2014 10:01 Lootmaster

Pravě koupě hry dost často skreslí hodnocení nahoru.... bodejť by ne když už si za to vyhodil love...to vidite ty zaryte funboye co si koupi hru jednou za pul roku tak jejich hra musi byt nejlepši ...jak řikam silně kritizovat umirněnou kritiku na hru...je minimalně divný...

Miky člen redakce    to Wast: Takto jsme recenzovali hned několik her v letošním roce. Třeba FIFA 15 si redaktor sám kupoval.Mikymiky3    26.12.2014 19:35 Miky

to Wast: Takto jsme recenzovali hned několik her v letošním roce. Třeba FIFA 15 si redaktor sám kupoval.

Lootmaster    Mr. Lolendo…dobře toto bych rozhodně přehližet nechtěl :-D .... v teto věci by rozhodně měly panovat vyžší nároky na kvalitu.Lootmasterlootmaster5989    26.12.2014 19:24 Lootmaster

Mr. Lolendo…dobře toto bych rozhodně přehližet nechtěl :-D .... v teto věci by rozhodně měly panovat vyžší nároky na kvalitu.

Wast   3x   Povedený článek :thumbup: Jen bych doplnil vzkaz herním novinářům a recenzentům investujte do her své vydělané peníze a pak teprve recenzujte možná se vám bude zdát že hrajete jinou hru, možná k ní změníte přístup a při závěrečném hodnocení byste ji měřili možná jiným přísnějším metrem.Wastwast14199    26.12.2014 18:35 Wast

Povedený článek :thumbup: Jen bych doplnil vzkaz herním novinářům a recenzentům investujte do her své vydělané peníze a pak teprve recenzujte možná se vám bude zdát že hrajete jinou hru, možná k ní změníte přístup a při závěrečném hodnocení byste ji měřili možná jiným přísnějším metrem.

Mr.Lolendo   1x   to: Lootmaster
"hrát je zlato" hmm spíše blbá náhoda... Hlavně na PC kdy někomu to jede a někomu ne. Viz poslední MS update. Mě to zasekalo Tablet a na PC házelo modrý obrazovky ale kámošovy nic. U konzol stačí jen blbá revize a jste na tom podobně.

Kdo tohle nepochopí tak iluze kolem sebe si spřádá. (Matrix has you...) :D

to: Alphonse800
Pěkně napsaný článek
Mr.Lolendomrlolendo10723
    26.12.2014 15:49
Mr.Lolendo

to: Lootmaster
"hrát je zlato" hmm spíše blbá náhoda... Hlavně na PC kdy někomu to jede a někomu ne. Viz poslední MS update. Mě to zasekalo Tablet a na PC házelo modrý obrazovky ale kámošovy nic. U konzol stačí jen blbá revize a jste na tom podobně.

Kdo tohle nepochopí tak iluze kolem sebe si spřádá. (Matrix has you...) :D

to: Alphonse800
Pěkně napsaný článek

Lootmaster   1x   Za sebe mužu řici , že tu máme adepta na neznalka 2014 :D...jde o klasicke nehral jsem, ale je to kravina viz nazor na alien isolation. Tady skutečně platí Psati střibro , hrát je zlato :-DLootmasterlootmaster5989    26.12.2014 14:21 Lootmaster

Za sebe mužu řici , že tu máme adepta na neznalka 2014 :D...jde o klasicke nehral jsem, ale je to kravina viz nazor na alien isolation. Tady skutečně platí Psati střibro , hrát je zlato :-D

Alex6565    I tobě všechno nejlepší do nového roku 2016 :D Jinak pěkný článek, za sebe můžu říct, že bych se pod to podepsal :)Alex6565alex656510787    26.12.2014 13:29 Alex6565

I tobě všechno nejlepší do nového roku 2016 :D Jinak pěkný článek, za sebe můžu říct, že bych se pod to podepsal :)

Laddys   2x   A zase ty ponožky v pantoflích :DLaddysladdys1697    26.12.2014 13:17 Laddys

A zase ty ponožky v pantoflích :D

adamoun    No pěkný vánoční dárek tenhle článek. Jen v nadpisu posledního odstavce to vypadá že jsi nějak moc přeskočil dobu :Dadamounadamoun20925    26.12.2014 13:16 adamoun

No pěkný vánoční dárek tenhle článek. Jen v nadpisu posledního odstavce to vypadá že jsi nějak moc přeskočil dobu :D

O autorovi blogu

Alphonse800
Alphonse800
Muž, 26 let, Jesenice (Praha)

↑↑Mám zde svůj blog na Zing.cz - NAVŠTIVTE↑↑

Najdete mě na Steamu:

Najdete mě též na PSN:

Moje PC sestava:

MB   → MSI P55-GD65 socket 1156
GPU → NVIDIA GTX 680 Twin Frozr II 2GB

CPU → Intel Core-i5 750 2.8 GHz přetaktováné 3.6GHz
RAM → 8 GB DDR3 1600 MHz
HDD → OCZ Vertex 3 - 120GB pro OS
Seagate Barracuda 7200.14 - 1TB pro data
Zdroj → Enermax PRO 82+ 625W
Monitor  → Dell UltraSharp U2412M - LED monitor 24"

Založit herní BLOG