Uživatel nepřihlášen
Alovy blo(_!_)gy
RSS kanál blogu
Píše: Alphonse800 - Rubrika: Blogy
Blog nevyjadřuje názor redakce Zing, více zde.
Alovy blo(_!_)gy

Recenze: inFamous: First Light

Pátek 19.9.2014 10:17 - Autor: Alphonse800
To se mi líbí

Recenze: inFamous: First LightPříběhové rozšíření PS4 exkluzivity Vás vrátí v čase před události původní hry. V roli mladé rebelky Abigail "Fetch" Walker prožijete další neslavnou epizodu z jejího života.

Veškeré screenshoty a video jsou pořízeny za použití SHARE tlačítka na PS4.

Příběh

Fetch to neměla v životě lehké. Schopnosti pohlcovat neonové paprsky jí způsobilo mnohé problémy a následně donutilo k útěku se svým bratrem Brentem z domova.  Od té doby se protloukají, kde se dá, krádežemi a prací pro drogové gangy si přivydělávají na přežití, ale i na drogy, alkohol. Na paty jim šlape nejenom zákon, ale především D.U.P. (Department of Unifed Protection) vládní organizace na odchyt "conduitů" vedený Brooke Augustine. Zápletka je pak vyprávěna retrospektivně z vězení Curdon Cay, kde Fetch popisuje události ze Seattlu ohledně nepovedeného kšeftu a zmizení jejího bratra.


Na rozdíl od Second Son je příběh více lineární, bez morálních voleb a s kratší herní dobou, což je samozřejmě pochopitelné.  Na čem si tvůrci mohli dát více záležet, je variabilita misí, které jsou z velké většiny jenom o tom se někam dostat, pozabíjet nepřátele a jít dále, ale než se stačí dostavit stereotyp, přijde zhruba po 5-6 hodinách konec. Herní dobu lze prodloužit plněním nepovinných úkolů rozesetých po městě nebo si střihnout boje v arénách v Curdon Cay.

Volnočasové aktivity

K dispozici Vám bude od začátku pouze severní část města Seattle, která je ovšem mnohem svobodnější neboť se zde ještě nestačili zahnízdit jednotky D.U.P. Pohyb po městě je díky neonovému sprintu a všudypřítomným urychlovačům otázkou několika mála vteřin. Jak jsem už zmiňoval, po městě jsou rozmístěny nepovinné úkoly, za jejichž splnění dostáváte zkušenostní body, které investujete ve stromu schopností, které z Fetch dělá smrtonosnější zbraň. Můžete se pustit do zachraňování obyčejných občanů před útoky gangů, sestřelovat policejní drony, tagovat neonové obrazce, pronásledovat neonovou kouli nebo jen tak rozsévat zkázu mezi nepřáteli. Po dokončení kampaně se můžete vracet do arén, kde plníte různé výzvy, které vás opět odmění zkušenostními body a Trofejemi.Grafické zpracování

Už z obrázku je patrné, že grafická stránka hře ostudu nedělá. Vše běží krásně plynule, ve Full-HD rozlišení a nezaznamenal jsem jediný znatelný pokles frameratu, byť mám krapet pochyby o způsobu vyhlazování, který mi přišel v původní hře lepší. Nejvíce oku lahodící jsou noční lokace, kdy záře neonů vypadají skvěle a skryjí občasné nedokonalosti, které za denního světla bijí více do očí.

inFamous: First Light na PS4 Hodnocení hry
Skóre hry 7 7/10
inFamous: First Light
» Více o hře
Líbí se mi
  • Fetch
  • Neonové schopnosti
  • Menší ale stále otevřený svět
  • Dobrý poměr cena/výdrž
Vadí mi
  • Že tvůrci nezapracovali na větší variabilitě
  • Město ve dne není tak impozantní
  • Klišé příběh
Verdikt: Suma sumárum inFamous First Light je solidní přídavek, kdy za 409 Kč v digitální verzi (lze i krabicovou) dostanete obsah v dobrém poměru cena/výdrž. Je určen jak pro ty co hráli Second Son tak i pro nováčky, kteří si nejsou jistí, zda zrovna pro ně bude tato značka to pravé ořechové.
Tisk
Hodnocení:
( Zbývá 8 hlasů pro zveřejnění hodnocení ) Ohodnoťte článek kliknutím na hvězdičku.
 

Napsat nový komentář

Komentář k blogovému článku Recenze: inFamous: First Light
Pro psaní musíte být přihlášen.
[+] Smajlíci
:gun: :-) 8-) ;-) :angry: :-D :lol: :dance: :thumbup: :shock: :-( :nah: :lala:

O autorovi blogu

Alphonse800
Alphonse800
Muž, 26 let, Jesenice (Praha)

↑↑Mám zde svůj blog na Zing.cz - NAVŠTIVTE↑↑

Najdete mě na Steamu:

Najdete mě též na PSN:

Moje PC sestava:

MB   → MSI P55-GD65 socket 1156
GPU → NVIDIA GTX 680 Twin Frozr II 2GB

CPU → Intel Core-i5 750 2.8 GHz přetaktováné 3.6GHz
RAM → 8 GB DDR3 1600 MHz
HDD → OCZ Vertex 3 - 120GB pro OS
Seagate Barracuda 7200.14 - 1TB pro data
Zdroj → Enermax PRO 82+ 625W
Monitor  → Dell UltraSharp U2412M - LED monitor 24"

Založit herní BLOG