Uživatel nepřihlášen
Alovy blo(_!_)gy
RSS kanál blogu
Píše: Alphonse800 - Rubrika: Blogy
Blog nevyjadřuje názor redakce Zing, více zde.
Alovy blo(_!_)gy

Hardware: SONY PLAYSTATION 4 - hodnocení a dojmy

Pondělí 23.6.2014 20:33 - Autor: Alphonse800
To se mi líbí

Hardware: SONY PLAYSTATION 4 - hodnocení a dojmyPo delší době jsem si udělal čas a přemýšlel, o čem tak napsat další článek. A co napsat lepšího, než vám zprostředkovat hodnocení a postřehy k mojí nedávno zakoupené next-gen konzoli PlayStation 4. Jakožto multiplatformista (nevím jestli toto slovo existuje, ale pokládám se za něj :D) se pokusím nezaujatě shrnout většinu pro a proti této herní mašinky.

Vzhled - hodnocení 8/10

Patrně všichni z vás Playstation 4 už někde viděli. Zkosená přední a zadní strana působí dle mého názoru sympatičtějším dojmem nežli XboxOne, který mi připomíná krabici. Levá strana je z lesklého a zbytek konzole z matného plastu, na obojem však ulpí mastné prstíky, takže doporučuji, nesahat příliš často. Celkově se design konstruktérům ze Sony povedl s dvěma připomínkami. Ta první směřuje k předním USB 3.0 zdířkám, které jsou umístěny v úžině uprostřed. Pokud tedy máte například flash-disk s tlustým tělem, tak není šance ho skrz úžinu připojit. Druhá výtka je k malému výstupku na spodku konzole, kterou když položíte horizontálně na rovnou plochu tak se malinko "kinklá". PS4 na rozdíl od minulé PS3 nemá (aspoň ta moje ne) gumové nožičky, které by tuto nerovnost kompenzovali. Proto vám nezbude než si vyrobit nějaké vlastní nebo přikoupit vertikální stojan (a nebo to nebudete řešit :) ).


Co kvituji s povděkem a je to už takový standart u Sony, je zabudování napájecího "trafa" přímo do konzole, tudíž žádná tlustá cihla se vám nebude válet kolem. Konzole je napájena ze stejného kabelu už od dob PlayStation 1 slim, což je obdivuhodné. Tomu všemu vévodí optická mechanika, už žádná levná posuvná dvířka jako u PS3 Super-slim. Buďte si proto jistí, že svým zevnějškem vám PlayStation 4 ve vašem pokoji či obýváku ostudu rozhodně neudělá.

Menu a prostředí - hodnocení 9/10

Po prvním spuštění se proklikáte základním nastavením, jako je jazyk, internetové připojení atd. ostatní záležitosti včetně rozlišení nastaví konzole za vás bez jakéhokoliv upozornění. Co první uvidíte, budou klasické menu ikonky jako u PS3 akorát poskládané zprava do leva s pár novinkami samozřejmě. Pod ním se nachází zcela nové dlaždicové ikony, kde naleznete hry, aplikace, galerii, internetový prohlížeč a další věci včetně SHAREfactory a PLAYROOMU, který jsem bohužel nemohl odzkoušet, protože nemám Eye kameru. Prvotní užívání vám může dělat trochu problémy, ale po velmi krátkém čase se bude orientovat úplně každý. Nyní vám přiblížím několik zásadních novinek.Notifications

Nachází se v horním menu a naleznete zde všechny příchozí zprávy, upozornění, dále pak přehled stahování souborů či uploadů. Vše co se vám stáhne se i automaticky nainstaluje a o všem budete mít absolutní přehled.

Notifications
Notifications

Live from Playstation

Zde můžete online sledovat ostatní hráče, jak hrají různé tituly a komentovat jejich počínání skrz chat. Lze propojit skrz váš účet na Twitch nebo Ustream.

PLAYROOM

Pokud vlastníte PS4 Eye kamerku, můžete se v kombinaci s novám DualShock 4 ovladačem vyblbnout v různých minihrách, kdy například na obratovce vidíte malinké robůtky, kteří jsou jakoby ve vašem ovladači a různě tam sebou hází podle toho, jak s ovladačem hýbete.

Capture Gallery

Ať už si během hraní uložíte video nebo screenshot, vše se ukládá do této záložky, odkud pak můžete materiál zkopírovat na flash-disk nebo uploadovat na sociální sítě.

Capture Gallery
Capture Gallery

Library

Jak už název napovídá, zde se vám instalují všechny hry, dema, addony a aplikace stažené z PS Store, možnost je nějak řadit do kategorií jsem nezjistil.

SHAREfactory

Poslední update firmwaru přidal tuto dlouho očekávanou featurku, která slouží jako editorské studio, kde si z nahraných záběru můžete sestříhat, různě poupravovat a následně vyrenderovat vlastní dílo. Tvorba a orientace v aplikaci je velmi intuitivní a tvořit v ní své výtvory může i úplný laik. Jenom škoda, že zatím není možnost uploadovat přímo na Youtube, proto musíte video nejdříve zkopírovat na flash-disk a z počítače ho uploadovat.

SHAREfactory
SHAREfactory

What´s New

Vaše virtuální nástěnka, kde uvidíte, co jste hráli, kdo z přátel získal jakou trofej, kdo streamuje, nestremuje a další "kravinky".

Profile

Váš osobní profil (který si samozřejmě přenesete z PS3) kde vidíte, co jste naposledy hráli, jakou trofej jste získali, plus rychlý přístup k přátelům, nastavení účtu PSN a dalším věcem.

Alphonse800 :)
Alphonse800 :)

Výkon - hodnocení 7/10

Přestože je posun ve výkonu konzole markantní, stále se neubráním dojmu, že nová generace (obecně) měla být o třídu výkonnější. To neustálé handrkování kolem Full-HD rozlišení a stabilního snímkování mi přijde poněkud smutné s ohledem, co se píše za rok. 2014. V době kdy všechno se neustále vyvíjí a to co před nedávnem byl výkřik moderní technologie je dnes pomalu standart (Full-HD displaye u smartphonů například) je škoda, že herní konzole spíše jen s odřenýma ušima srovnali krok s PC scénou.

 • Procesor - CPU: x86-64 AMD “Jaguar,” 8 cores
 • GPU - 1.84 TFLOPS, AMD next-generation Radeon based graphics engine
 • Paměť - GDDR5 8GB
 • Hard Disk - V balení, 500 GB
 • Optická mechanika (pouze čtení) - BD 6xCAV, DVD 8xCAV
 • I/O - Super-Speed USB (USB 3.0) AUX
 • Síť - Ethernet (10BASE-T, 100BASE-TX, 1000BASE-T), IEEE 802.11 b/g/n, Bluetooth 2.1 (EDR)
 • Výstupy – HDMI, Digital Output (optical)

!!!Mějte na paměti, že konzole už nepodporuje analogový vstup, tudíž si s TV/monitorem bez HDMI nezahrajete!!!

Jelikož mám celkem výkonné PC, tak hry, které jsem na PS4 hrál (o nich později), byť vypadali hezky, tak podobnou vizuální kvalitu jsem hrál už minimálně 3 roky zpět. Zkrátka snaha stlačit cenu a nabídnout konzoli co největší mase lidí, zapříčinilo, že výkonnější hardware zakomponovat nešlo. Tím nechci opomíjet optimalizaci a kvalitní řemeslo exkluzivních titulů, ale snad se v budoucnu nedočkáme, že se budou opět ubírat detaily nedej bože snižovat rozlišení na úkor snímkování.

DualShock 4 - hodnocení 10/10

Co se na nové generaci Playstationu nesmírně povedlo je vskutku revoluční ovladač, který se od DualShocku 3 revolučně změnil. Je větší, tudíž hráči s větší rukou budou spokojeni, dobře se drží, neklouže. Tlačíka START a SELECT nahradila tlačítka SHARE a OPTION, přibyla dotyková plocha, barevné podsvícení, repráček a JACKová zdířka na sluchátka. Napájecí kabel je nově na micro-usb a designově byli změněny analogové páčky, které už nejsou vypouklé nahoru ale tvarované dovnitř. S tím vším je nutné si zvyknout, že ovladač budete dobíjet častěji, přesný čas vám neřeknu, ale odhadem po 7 hodinách hraní (fakt hrubý odhad).

Nabídka her - hodnocení 7/10

Jak jsem na začátku říkal, jsem multiplatformista. Rád hraju hry a nerad se nechávám omezovat jednou platformou. Je zbytečné plakat nad rozlitým mlékem, The Last of Us prostě na PC nikdy nevyjde, stejně jako na PS4 nevyjde Counter Strike nebo Rome: Total War. Prostě NE. Nabídka her na PS4 není v současné době zrovna široká, většinou se jedná o reedice hitů minulého roku jako je Tomb Raider, Assassins Creed: Black Flag, ale počítám, že se to na podzim pořádně rozjede (viz. E3 2014).


Nové schopnosti a služby - hodnocení 9/10

PS Plus

Začněme méně radostnou zprávou a tou je změna ve službě PS Plus. Pokud chcete hrát s přáteli nebo ostatními hráči multiplayer je nutné si "Plusko" zaplatit. Je škoda, že Sony nenechalo multiplayer zadarmo, ale tento fakt musí být známý všem už od minulé E3 a je třeba s tím počítat. Jinak má služba Plus samé výhody, jako jsou hry zadarmo, slevy, záloha dat do cloudu, ale bohužel...

SHARE

Naprosto výborná věc na pořizování screenshotů nebo videí ze hry. Stačí během hraní 1x podržet tlačítko pro pořízení screenshotu nebo 2x kliknout a nastavíte začátek nahrávání, které zachytí 15 minut záznamu. Pro ty z vás s rychlým internetem můžete i živě streamovat vaše hraní, ale s mým pomalým uploadem jsem to ani nezkoušel. Minimální doporučený upload je 2Mb/s, ale nečekejte závratnou kvalitu.

Share
Share

Stand-by mode

Jakmile jednou okusíte, už nebudete chtít jinak. Ve stand-by režimu je konzole prakticky vypnutá, ale dokáže stahovat data, instalovat je nebo nabíjet ovladač. Využijete hlavně, pokud jdete do práce nebo do školy a až se vrátíte, vaše hra bude připravena ke spuštění. Sony rovněž plánuje u vybraných titulů jejich stažení ještě před oficiálním vydáním, aby po skončení embarga šlo rovnou hrát. Luxus.

Mobilní aplikace Playstation

Pokud vlastníte chytrý telefon od Applu nebo s Androidem, rozhodně stojí za vyzkoušení tato aplikace, díky které můžete svůj PS4 (jeli ve stand-by režimu) na dálku ovládat. Stačí spárovat svůj telefon a konzoli.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.scee.psxandroid

https://itunes.apple.com/us/app/playstation-app/id410896080?mt=8


Multi-tasking

PCčkáři se usmějí, ale PS4 už umožňuje naprosto plynulé přepnutí ze hry do menu, kde si vyřídíte, co potřebujete (například zprávu od přítele) a stiskem PS button se opět vrátíte zpět. Více spuštěných her či aplikací však nejde.

Využití DualShock 4 nejen jako ovladač

Pokud máte nějaká sluchátka s 3,5mm jackem, stačí zastrčit do ovladače a hrát bez toho aniž by jste někoho rušili.

Příjemnou berličkou v hratelnosti je tu a tam využití reproduktoru, který přehrává hlasové audiology, či světelný ukazatel zdraví, který mění barvu podle zdraví vašeho hrdiny ve hře. Maličkosti ale potěší.

Co stále postrádám

 • Aplikace Youtube
  Moje oblíbená aplikace na PS3, kdy jsem před spaním mohl v posteli sledovat svoje kanály a pak u nich většinou usnout.
 • Kopírovat do konzole vlastní videa a obrázky
 • Customizace pozadí
 • Indikátor stavu baterie ovladače v hlavním menu
 • Playstation Now
 • a další...

Co jsem hrál -- >

Nebudu tu recenzovat vybrané hry s kterými jsem zatím měl tu čest, (možná někdy v budoucnu) ale řeknu vám k nim menší komentář + vlastní screenshoty ze hry.

Killzone: Shadow Fall

Grafický benchmark, exkluzivní a zároveň launchový titul. Průměrný, místy nelogický příběh a tupí nepřátelé. Aspoň se na to hezky dívá.

inFamous: Second Son

Zatím asi nejhezčí hra pro PS4. Opět exkluzivita. Celkem ucházející příběh, překvapivě pro mě vcelku sympatický hrdina a plynulá hratelnost. Zahraji asi ještě jednou za zloducha.

Battlefield Hardline Beta

Kopírka BF4, totální rezignace na zničitelnost prostředí, vesměs skripty. Bohužel v rozlišení 900p což je místy poznat.Koupit či nekoupit?

Konzole PlayStation 4 je investice do budoucna. Období po-launchového sucha končí a už za měsíc a něco nás čeká první pecka The Last of Us Remastered, což pokud jste nehráli je nejlepší hra minulé generace Playstationu. Dále je na vás zda tituly, které byly oznámeny jsou dostatečným důvodem ke koupi či nikoliv, ale myslím si, že pokud to myslíte s hraním skutečně vážně, měli by jste mít jak dostatečně výkonné PC tak i konzoli proto, aby jste se zbytečně neochuzovali. Lamentování, proč tohle nevyšlo, na tamtom nemá cenu. Pokud budete dostatečně trpělivý, lze na internetu najít i použité kousky pod 10 tisíc, což už rozhodně nezní špatně.

Podlehnete i vy? :)
Podlehnete i vy? :)

Díky za přečtení, zanechte nějaký komentář a pokud se vám článek líbil, dejte palec.

Tisk
Hodnocení:
( Zbývá 8 hlasů pro zveřejnění hodnocení ) Ohodnoťte článek kliknutím na hvězdičku.
 

Napsat nový komentář

Komentář k blogovému článku Hardware: SONY PLAYSTATION 4 - hodnocení a dojmy
Pro psaní musíte být přihlášen.
[+] Smajlíci
:gun: :-) 8-) ;-) :angry: :-D :lol: :dance: :thumbup: :shock: :-( :nah: :lala:
SpriteCZ   2x   Důvod proč právě PlayStation je Best! Beaty of PlayStation - [ odkaz ] :thumbup:SpriteCZspritecz12604    30.3.2015 08:03 SpriteCZ

Důvod proč právě PlayStation je Best! Beaty of PlayStation - [ odkaz ] :thumbup:

CZconnor   1x   Super článek. Se vším souhlasím. Mně osobně nejvíc vadí na PS4 to, že nefungujou flešky ani Divixy :-(.

Lootmaster:
Já bych mu dal 9/10. A to za ten zbytečnej svítící bar... jinak analogové páčky jsou super a konečně mi z nich nekloužou palce jako ze starších DUALSHOCKŮ ;-) .
CZconnorczconnor20481
    26.6.2014 21:10
CZconnor

Super článek. Se vším souhlasím. Mně osobně nejvíc vadí na PS4 to, že nefungujou flešky ani Divixy :-(.

Lootmaster:
Já bych mu dal 9/10. A to za ten zbytečnej svítící bar... jinak analogové páčky jsou super a konečně mi z nich nekloužou palce jako ze starších DUALSHOCKŮ ;-) .

tbno   5x   Pekný článok, jediný problém vidím v tom, ako sa neustále porovnáva výkon konzol s PC bez ohladu na zohľadnenie ceny. Pochybujem, že PC za 399€ by ponúklo nejaký extra výkon. O tom, že PC hardvér je najvýkonnejší nikto nepochybuje - ten kvalitný je ale aj celkom drahý. Takže ono tie konzoly majú celkom slušný pomer cena/výkon.tbnotbno29379    26.6.2014 17:52 tbno

Pekný článok, jediný problém vidím v tom, ako sa neustále porovnáva výkon konzol s PC bez ohladu na zohľadnenie ceny. Pochybujem, že PC za 399€ by ponúklo nejaký extra výkon. O tom, že PC hardvér je najvýkonnejší nikto nepochybuje - ten kvalitný je ale aj celkom drahý. Takže ono tie konzoly majú celkom slušný pomer cena/výkon.

rawneox   1x   Alphy, pěkný :thumbup: jen se prosimtě pořádně podívej na spodek konzole, jsou tam ty výstupky 4, tak atˇ nevymejšlíš nožičky :Drawneoxrawneox17681    26.6.2014 17:24 rawneox

Alphy, pěkný :thumbup: jen se prosimtě pořádně podívej na spodek konzole, jsou tam ty výstupky 4, tak atˇ nevymejšlíš nožičky :D

Lootmaster   3x   Hezká recenze tyjo respekt muselo tě to stát hodně času aby to mělo takovou formu. Hlavně konečně někdo kdo to vnímá stejně jako já DualShock 4 - hodnocení 10/10....Lootmasterlootmaster5989    26.6.2014 12:59 Lootmaster

Hezká recenze tyjo respekt muselo tě to stát hodně času aby to mělo takovou formu. Hlavně konečně někdo kdo to vnímá stejně jako já DualShock 4 - hodnocení 10/10....

Smejdcz   2x   CzechNeverEnd: Options funguje jako start ;)Smejdczsmejdcz2368    26.6.2014 09:52 Smejdcz

CzechNeverEnd: Options funguje jako start ;)

CzechNeverEnd   1x   Jo a vlastně sem se chtěl na nějaký věci zeptat, zatim sem si vzpomněl na jednu: Jak se dává pauza, když tam sou ty čudlíky share a options místo těch co byli na DS3?CzechNeverEndczechneverend21707    26.6.2014 09:42 CzechNeverEnd

Jo a vlastně sem se chtěl na nějaký věci zeptat, zatim sem si vzpomněl na jednu: Jak se dává pauza, když tam sou ty čudlíky share a options místo těch co byli na DS3?

Wolverine   1x   PS 3 mi umřela, ale 4 vemu časem, láká mě Zaklínač 3, Red dead redemtion 2 a Gta 5! Takže zatím je čas. . ale do plejaku jdu stopro!Wolverinewolverine21178    26.6.2014 04:31 Wolverine

PS 3 mi umřela, ale 4 vemu časem, láká mě Zaklínač 3, Red dead redemtion 2 a Gta 5! Takže zatím je čas. . ale do plejaku jdu stopro!

CzechNeverEnd   3x   Čau, sory, že sem si ten článek nepřečetl dřív, nebyl čas :D. Dobrej článek, dozvěděl sem se o týhle konzoli věci, který sem nevěděl. Jediný, co mi na něm vadí je to, že mě na PS4 ještě víc nalákal :D :D :D jenomže nejsou prachy! ! ! ! :D Ne, fakt pěknej článek :thumbup:CzechNeverEndczechneverend21707    25.6.2014 13:09 CzechNeverEnd

Čau, sory, že sem si ten článek nepřečetl dřív, nebyl čas :D. Dobrej článek, dozvěděl sem se o týhle konzoli věci, který sem nevěděl. Jediný, co mi na něm vadí je to, že mě na PS4 ještě víc nalákal :D :D :D jenomže nejsou prachy! ! ! ! :D Ne, fakt pěknej článek :thumbup:

cactus.cz   2x   Pardon, oprava, volant je Forza Motorsport CSR Wheel EU, pedály mám CSR Elite ;-)cactus.czcactuscz29365    24.6.2014 15:53 cactus.cz

Pardon, oprava, volant je Forza Motorsport CSR Wheel EU, pedály mám CSR Elite ;-)

cactus.cz    K nákupu konzole mne vždy lákaly závodní hry (Gran Turismo a Forza) , protože na PC je to bída. Co je ale horší, že můj Fanatec CSR Elite nemá (alespoň prozatím) kompatibilitu s novýma konzolema a tak by mi volant za 10t stejně zůstal jen k PC a X360. Nehledě na to, že prozatím ani na PS4 toho k závodění moc není...Tak počkáme.cactus.czcactuscz29365    24.6.2014 15:50 cactus.cz

K nákupu konzole mne vždy lákaly závodní hry (Gran Turismo a Forza) , protože na PC je to bída. Co je ale horší, že můj Fanatec CSR Elite nemá (alespoň prozatím) kompatibilitu s novýma konzolema a tak by mi volant za 10t stejně zůstal jen k PC a X360. Nehledě na to, že prozatím ani na PS4 toho k závodění moc není...Tak počkáme.

stopman   1x   Jediná exkluzivita která by mě přiměla o konzoli přemýšlet je jedine God of War :-) Stejně jako všechny díly předtím :-D Tohle SONY prostě umí :-)stopmanstopman6577    24.6.2014 14:20 stopman

Jediná exkluzivita která by mě přiměla o konzoli přemýšlet je jedine God of War :-) Stejně jako všechny díly předtím :-D Tohle SONY prostě umí :-)

Marek_Tvrdy člen redakce   7x   Jakožto velký fanoušek Sony jsem chtěl PS4 koupit hned na Launch, ale nakonec jsem z důvodů odložení DriveClub odložil i nákup konzole. A stále ji nekoupím, protože zatím není zajímavý titul, který bych na ní hrál. Multiplatformovky hraju zásadně na PC připojeném ke stejné televizi kvůli rozlišení a lepším texturám, takže Watch_Dogs nenalákalo. Killzone mi dost lidí zkritizovalo, InFamous jsem ještě ani nehrál dvojku a HD remake Last of Us opravdu není taková bomba, abych to koupil. Čekám na čistě konzolový titul, který zaujme, abych postavil PS4 vedle PS3 a PS2.Marek_Tvrdymarek_tvrdy6198    24.6.2014 13:16 Marek_Tvrdy

Jakožto velký fanoušek Sony jsem chtěl PS4 koupit hned na Launch, ale nakonec jsem z důvodů odložení DriveClub odložil i nákup konzole. A stále ji nekoupím, protože zatím není zajímavý titul, který bych na ní hrál. Multiplatformovky hraju zásadně na PC připojeném ke stejné televizi kvůli rozlišení a lepším texturám, takže Watch_Dogs nenalákalo. Killzone mi dost lidí zkritizovalo, InFamous jsem ještě ani nehrál dvojku a HD remake Last of Us opravdu není taková bomba, abych to koupil. Čekám na čistě konzolový titul, který zaujme, abych postavil PS4 vedle PS3 a PS2.

M!tj@88   1x   Alphonse800: máš ho tam pak pošli finanční čásku za zprostředkování palce díky ;-)M!tj@88mtj8816585    24.6.2014 12:57 M!tj@88

Alphonse800: máš ho tam pak pošli finanční čásku za zprostředkování palce díky ;-)

Alphonse800    Rascal: Osobně jsem to nikdy nezkoušel, ale co jsem hledal po internetu, tak někdo to tímto způsobem nabíjí, tak asi je to možné.Alphonse800alphonse8007485    24.6.2014 12:26 Alphonse800

Rascal: Osobně jsem to nikdy nezkoušel, ale co jsem hledal po internetu, tak někdo to tímto způsobem nabíjí, tak asi je to možné.

Rascal    A dá se už ovladač nabíjet třeba nabíječkou na telefon? U PS3 mě nabíjení přes konzoli nebo přes počítač vždycky děsně štve.Rascalrascal7254    24.6.2014 11:57 Rascal

A dá se už ovladač nabíjet třeba nabíječkou na telefon? U PS3 mě nabíjení přes konzoli nebo přes počítač vždycky děsně štve.

HALF-LIFEBLAZEN    Sice moc konzole nemusím ale rozhodně pěkný článek funkce Stand-by je asi jediný co by mě na konzoli lákalo. :DHALF-LIFEBLAZENhalf-lifeblazen6617    24.6.2014 11:25 HALF-LIFEBLAZEN

Sice moc konzole nemusím ale rozhodně pěkný článek funkce Stand-by je asi jediný co by mě na konzoli lákalo. :D

AsuraCzech    Pěknej článek, já osobně koupil PS4 hned v první vlně a nelituju. Je sice pravda že kdo počká o nic velkýho nepřijde ale pokud někdo hraje jen na konzolích tak neudělá chybu a vychutná si multiplatformní hry v lepší grafice.
Já se hlavně těším na Destiny a už sem ho nechtěl hrát na PS3.
AsuraCzechasuraczech13644
    24.6.2014 11:23
AsuraCzech

Pěknej článek, já osobně koupil PS4 hned v první vlně a nelituju. Je sice pravda že kdo počká o nic velkýho nepřijde ale pokud někdo hraje jen na konzolích tak neudělá chybu a vychutná si multiplatformní hry v lepší grafice.
Já se hlavně těším na Destiny a už sem ho nechtěl hrát na PS3.

Smejdcz   1x   pe2ek: S pádem ceny určitě nepočítej, už takhle je podle mě hodně přitlačená k zemi. Jinak jako majitel PS4 bych ti poradil, ať opravdu počkáš a nejen do Vánoce, ale klidně až na jaro 2015. S PS3 si teď vystačíš parádně. :)

Jinak s článkem víceméně souhlasím. Jediné, co mě opravdu štve, je PS4 jako multimediální zařízení. Vlastně to nic neumí ještě. Snad do Vánoc už to bude zvládat alespoň to, co PS3.
Smejdczsmejdcz2368
    24.6.2014 09:33
Smejdcz

pe2ek: S pádem ceny určitě nepočítej, už takhle je podle mě hodně přitlačená k zemi. Jinak jako majitel PS4 bych ti poradil, ať opravdu počkáš a nejen do Vánoce, ale klidně až na jaro 2015. S PS3 si teď vystačíš parádně. :)

Jinak s článkem víceméně souhlasím. Jediné, co mě opravdu štve, je PS4 jako multimediální zařízení. Vlastně to nic neumí ještě. Snad do Vánoc už to bude zvládat alespoň to, co PS3.

pe2ek    Největší slabinou je podle mne nedostatek kvalitních her. PS4 moc chci, ale výběr her je k pláči. GTA i LOU jsem dohrál na PS3. Launchové tituly mne nezaujaly. Opravdová pecka zaměřená na 4ku ještě nevyšla. S tím souvisí vydávání her pro obě generace. Prostě nevěřím že ta hra bude dobrá (po grafické stránce) když je vydaná na PS3 i 4. 10t mi nestojí za o trochu lepší herní kabátek. . Zkrátka si počkám do letošních Vánoc, snad se to změní k lepšímu a cena se bude pohybovat pod hranicí 8t...pe2ekpe2ek25803    24.6.2014 09:09 pe2ek

Největší slabinou je podle mne nedostatek kvalitních her. PS4 moc chci, ale výběr her je k pláči. GTA i LOU jsem dohrál na PS3. Launchové tituly mne nezaujaly. Opravdová pecka zaměřená na 4ku ještě nevyšla. S tím souvisí vydávání her pro obě generace. Prostě nevěřím že ta hra bude dobrá (po grafické stránce) když je vydaná na PS3 i 4. 10t mi nestojí za o trochu lepší herní kabátek. . Zkrátka si počkám do letošních Vánoc, snad se to změní k lepšímu a cena se bude pohybovat pod hranicí 8t...

Alphonse800   1x   M! tj@88: A kde je ten palec :D? Ne že bych na to lpěl. :DAlphonse800alphonse8007485    23.6.2014 21:30 Alphonse800

M! tj@88: A kde je ten palec :D? Ne že bych na to lpěl. :D

M!tj@88    Semuel: :-DM!tj@88mtj8816585    23.6.2014 20:57 M!tj@88

Semuel: :-D

Semuel   1x   Jsi až moc zlý na tuto konzoli :D Pěkný článek i když má snaha tě vyvést z koncentrace se na článku neprojevila co je škoda :DSemuelsemuel7507    23.6.2014 20:56 Semuel

Jsi až moc zlý na tuto konzoli :D Pěkný článek i když má snaha tě vyvést z koncentrace se na článku neprojevila co je škoda :D

M!tj@88   2x   na něco mám jinej názor ale jinak souhlas. Máš u mne palec nahoru :thumbup: nebo dva :thumbup: ;-)M!tj@88mtj8816585    23.6.2014 20:44 M!tj@88

na něco mám jinej názor ale jinak souhlas. Máš u mne palec nahoru :thumbup: nebo dva :thumbup: ;-)

O autorovi blogu

Alphonse800
Alphonse800
Muž, 26 let, Jesenice (Praha)

↑↑Mám zde svůj blog na Zing.cz - NAVŠTIVTE↑↑

Najdete mě na Steamu:

Najdete mě též na PSN:

Moje PC sestava:

MB   → MSI P55-GD65 socket 1156
GPU → NVIDIA GTX 680 Twin Frozr II 2GB

CPU → Intel Core-i5 750 2.8 GHz přetaktováné 3.6GHz
RAM → 8 GB DDR3 1600 MHz
HDD → OCZ Vertex 3 - 120GB pro OS
Seagate Barracuda 7200.14 - 1TB pro data
Zdroj → Enermax PRO 82+ 625W
Monitor  → Dell UltraSharp U2412M - LED monitor 24"

Založit herní BLOG