Uživatel nepřihlášen
Alovy blo(_!_)gy
RSS kanál blogu
Píše: Alphonse800 - Rubrika: Blogy
Blog nevyjadřuje názor redakce Zing, více zde.
Alovy blo(_!_)gy

Zaostřeno na: GTA Online + Aktualizace

Sobota 10.5.2014 18:52 - Autor: Alphonse800
To se mi líbí

Zaostřeno na: GTA Online + AktualizacePopulární multiplayerový přídavek do GTA V je venku už přes půl roku a v tomto článku hodlám zhodnotit jeho některé dosavadní herní možnosti i případné nedostatky.

Zpět na začátek

GTA Online bylo oficiálně spuštěno 1. Října 2013, celkem čtrnáct dní po vydání původní hry. Jak se dalo očekávat, obrovská masa hráčů snažících se naráz připojit, způsobilo totální kolaps serverů a ti největší šťastlivci si dokonce mohli chvílemi zahrát, za cenu obrovských lagů a opakované ztráty vytvořené postavy. Tento stav trval zhruba další 2-3 týdny, kdy Rockstar tvrdě zapracoval na opravách a hráče postižené problémy během launche odškodnil 500,000$ v herní měně. Přes porodní bolesti se herním serverům, byť občasná škobrtnutí se objeví, celkem stabilně daří a vývojáři se mohou věnovat tvorbě nového obsahu. A že ho vyšlo celkem požehnaně.

Historie Updatů a rozšíření

Beach Bum Update

Jeden z prvních velkých updatů verze 1.06 vyšel 19. Listopadu 2013 a kromě klasických oprav přinesl několik nových vozidel zasazené do plážového stylu (bugina, kempovací dodávka aj.), dvě nové zbraně, oblečení, účesy a kolem 30 misí, rozložené do všech herním módů. Rockstar si rovněž pohrál s tuningem vozů nebo třeba s herními odměnami za splněný závod. Více podrobností zde


Deathmatch & Race Creator

Přelomový update, který vyšel 11. Prosince 2013, zpřístupnil všem hráčům možnost vytvářet vlastní závody nebo klasickou vybíjenou všichni proti všem. Creator je poměrně intuitivní a i úplný amatér si tak může vytvořit dílo, kterým se může pochlubit ostatním hráčům nebo kamarádům. Ty nejlepší z nejlepších výtvorů, můžou být Rockstarem oficiálně schváleny a autoři obdržet odměnu ve formě herní měny. Více podrobností zde


Capture Update

17. Prosince 2013 vývojáři obohatili hru o Capture mód. Jedná se o mód, ve kterém proti sobě stojí dva týmy, každý s opačným cílem. Jeden tým například brání svůj balíček, aby ho druhý tým neukradl a neodnesl na požadované místo. Capture mód nabízí různé variace, tudíž každý si vybere to svoje. Více podrobností zde


Holiday Gift

Na první svátek Vánoční 25. Prosince 2013 nám Rockstar nadělil zimní nadílku i do Los Santos. Perfektní vánoční atmosféra však nevydržela příliš dlouho. Do 48 hodin (tuším že) sníh zmizel a o pár dní později i další vánoční obsah. Více podrobností zde


Valentine´s Day Massacre Special Update

Jak už název napovídá, update vyšel 14. Února 2014 na svátek Sv. Valentýna a nabídnul nový obsah ve stylu 30. let minulého století.  Kromě nových misí a účesů, se mohl pochlubit dvěma dobovými vozidly, z nichž jeden Albany Roosevelt je kopie legendárního 1928 Cadillac 341A Town Sedan ve kterém jezdil Al Capone. Nesmí chybět ani ikonický Tommy Gun s bubnovým zásobníkem. Více podrobností zde


The Bussiness Update

Zatím poslední větší update vydaný 3. Března 2014 co se obsahu týče. Přidal trojici luxusních vozidel Albany Alpha, Dinka Jester a Grotti Turismo R. Dále dvě nové zbraně Heavy Pistol a Special Carabine a tradičně nějaké ty hadříky, účesy nebo mise. Další informace zde


Capture Creator

Od 12. Dubna 2014 přibyla možnost ve Creatoru vytvářet vlastní Capture mise.


The High Life Update

Téměř za rohem je i další chystaný update, který toho bohužel příliš zásadního nenabízí. Opět nová vozidla, hadry, asi účesy, zbraně a dokonce i apartmány (doufám, že nebudou stejné jako ty současné). Přibudou další mise včetně pětice misí pro naše kontakty (Lester, Trevor, atd.). Další podrobnosti zde

*Aktualizace - Hodně kontroverzní update. Na jednu stranu přináší nový již zmíněný obsah, ale i spoustu nových chyb. Tou nejzávažnější je velmi časté zaseknutí hry a následně celé konzole. Jsou i zaznamenány ztráty nových zbraní nebo dokonce účesu vaší postavy. Též rozporupný je i nový systém "karmy" jednotlivých hráčů tzv. Mental state. Ten má fungovat jako výstraha pro ostatní na koho si dát případně pozor, ovšem negativní karmu dostanete i za zabití civilisty nebo policie, tudíž tato "vychytávka" jaksi pozbývá smyslu.


Co se povedlo

Svět Los Santos a Blaine County

Rockstar nám slíbil velmi podobný zážitek jako ve hře jednoho hráče a to slovo dodržel. Obrovský svět bez loadingů, spousta míst k prozkoumání, shodný počet chodců a provozu nedělá z GTA Online město duchů.

Krásná momentka
Krásná momentka

Vozidla

Obrovská paleta vozidel různých tříd, které můžete buď ukrást nebo (ty lepší) koupit na internetu a následně vylepšovat v Los Santos Customs. Odemykání nových dílů vás motivuje pro hraní závodů a též potěší propojení s mobilní aplikací IFruit, díky které můžete tunit bez nutnosti zapínat hru.

Druhy zaměřování

Jsem velmi rád, že tvůrci nenechali pouze auto-aim režim se kterým by hraní proti ostatním hráčům bylo hotové peklo. Každý si tedy může zvolit to, co mu vyhovuje. Potěší, že free-aim režim dává za mise více Xp a peněz.

Spousta herních módů a komunita

Díky možnosti zapojit samotné hráče do tvorby obsahu si Rockstar zajistil trvalé udržování herní náplně bez nutnosti neustále vymýšlet svůj vlastní (byť s každým updatem nějaký vydají). Máte tu jak klasické mise od vašich kontaktů, tak závody (auta, motorky, lodě, letadla), Deathmatch, Team-deathmatch, Capture a jeho variace, Gang Attack atd. Je toho zkrátka celá plejáda a nudit se (aspoň zezačátku) rozhodně nebudete.

I tohle je možné
I tohle je možné

Pravidelné Updaty a tvorba nového obsahu

Líbí se mi přístup Rockstaru, že se skutečně snaží GTA Online neustále vylepšovat a zároveň komunikovat s hráči, podobně jako Valve. Veškeré vypsané Updaty vyšly zcela ZDARMA, opakuji zdarma (což je dneska něco velmi nevídaného) a další rozhodně přibudou.

Co zůstalo na půl cesty

Heisty

Ano, stále čekáme na ty velké loupeže, které se nám tolik líbili v kampani. Nevíme, na jakém principu budou fungovat, ani kolik peněz za ně dostaneme. Jediné co víme je, že nám pekelně chybí.

Passive režim

V případě, že nechcete být zabiti ostatními hráči, je zde k dispozici zdarma režim, ve kterém nemůžete nikoho zabíjet, a oni nemohou vás. Aspoň tak to bylo původně zamýšleno. Ovšem zastřelit nebo odpálit vás mohou klidně pokud jedete v autě, nabourat vás pokud běžíte pěšky či rozsekat vrtulí helikoptéry nebo letadla. Tito grázlové však za to nejsou nikterak penalizováni.

Takhle si představuji passive režim
Takhle si představuji passive režim

Vykrádání obchodů

Pamatujete na trailery, ve kterých nás lákali, že společně budete moci vykrádat krámy? Ano ve hře to skutečně je možné, ale proč by to někdo dělal, když je za to tak málo peněz.

Mise a jejich odměňování

Občas nabývám dojmu, že čím delší a těžší mise, tím méně peněz a Xp. Hrajete dejme tomu půl hodiny, vystřílíte spoustu munice a výsledkem je pár ubohých tisícovek, na rozdíl třeba od mise Rooftop Rumble (znalci ví), kde za necelých 10 minut máte téměř 19 tisíc a 5000 Xp k tomu. Nepochopitelné.

Úprava postavy

Je sice super mít pěkně oháknutou postavičku a nějakou hustou" kérku" k tomu. K čemu mi to ale je, když ostatní hráči vidí jenom rozmazanou, nedetailní texturu? Nevím, jestli je to daň za vydání na starou generaci, nebo to Rockstar nějak neúmyslně vypustil, ale mě osobně to velmi vadí a doufám, že to v nějakém updatu napraví.

To sem já :D
To sem já :D

Apartmány

Další z řady promarněného potenciálu. Přestože hra nabízí desítky apartmánů (adres), ve kterých můžete bydlet, jejich interiér však čítá pouhé tři čtyři druhy. Nehledě na to, že zde kromě koukání na televizi nemůžete nic dalšího dělat, takže nuda.

*Aktualizace - The High Life update přidal nový interiér apartmánu, bohužel všechny jsou na stejných adresách jako doposud, tudíž se liší jen výhledem.

Co se nepovedlo

Policie

Opět si musím postěžovat na rádoby ochránce zákona, stejně jako v mém posledním článku o GTA V. Jsou to otravní idioti, kteří vás téměř za všechno šikanují. Navíc pokud kolem nich projedete v kradeném autě, tak to okamžitě poznají, což v singleplayeru naštěstí nebylo. O instantním respawnu helikoptér radši pomlčím.

Jen co to típnu, dostaneš sodu.
Jen co to típnu, dostaneš sodu.

Hráči v tanku nebo stíhačce

Jedete si takhle vesele městem a nejednou BUM. Vaše auto na šrot a postava na tom také není zrovna nejlépe. Skutečně neznám jedinou účinnou obranu proti těmto nýmandům, co na všechny bezdůvodně útočí. Rockstar sice plánuje zavést jakýsi "behavior systém", který vás na podobné lidi upozorní, ale pokud nebudou tvrdě (třeba finančně) penalizováni, například za zabití hráče v passive módu, tak se rozhodně nic nezmění.

*Aktualizace - viz. příspěvek o "Mental state"

Podivný jízdní model

V některém z posledních updatů bylo upraveno chování téměř všech dopravních prostředků ve hře. Nyní je více arkádové, což mě osobně nějak zvlášť nevadí (je to přeci GTA), ale v misích a závodech mám pocit, že zůstal stejný jako předtím. Kde ve "free-roomu" v pohodě projedete pravoúhlou zatáčku skoro v plné rychlosti, tak jinde dostanete "hodiny" jak blázen.

Bezkontaktní závody

Prozatím hudba budoucnosti. Většina závodů ať už chtěně nebo nechtěně končí kolizemi mezi hráči a výhra tak připadne tomu kdo má větší štěstí, že ho někdo "nenapálí". Navíc hra vůbec nereflektuje 1-3 místo, takže cokoliv jiného než první místo rovná se automaticky prohra do statistik.

*Aktualizace - Update The High Life konečně zpřístupnil zapnutí bezkontaktního režimu, díky kterému už nedochází ke kolizím mezi hřáči. Úspěch v závodu tak závisí především na vašem řidičském umění.

Říkal jsem bezkontaktní!!
Říkal jsem bezkontaktní!!

Cenzurovaný stripteasový klub

Nesnáším cenzuru ve hrách 18+. Hlavně u hry jako GTA Online je to doslova k smíchu. Takže na rozdíl od kampaně, zde máte jenom minimum tanečnic (navíc ty ošklivější) a soukromý taneček vám poskytnou pouze v podprsence. NE, že bych na tom vyloženě bazíroval, ale za výsledek to má nulovou návštěvnost a tím i zbytečnost této budovy.

Co by se mi líbilo

Kromě opravy chyb a nedodělků, které jsem zmínil v předchozích odstavcích, bych se především zaměřil (býti Rockstarem) na sociální aktivity.

  • V Los Santos je třeba klub Bahama Mamas, známý z GTA IV Ballad of Gay Tony, kde by mohla být diskotéka.
  • Kasíno - Zahrát si s ostatními hráči poker nebo jenom cpát peníze do automatů. Karty by se mohli dát hrát i v apartmánech.
  • Dostihy-Co takhle si vsadit na svého favorita a pak s ostatními sledovat závod. Nebylo by to super?
  • Lowrider battles - Staré dobré hopsání s auty do rytmu hudby jako v GTA San Andreas

Díky za přečtení mých dojmů, zanechte nějaký komentář a pokud se vám článek líbil, dejte palec.

Tisk
Hodnocení:
( Zbývá 8 hlasů pro zveřejnění hodnocení ) Ohodnoťte článek kliknutím na hvězdičku.
 

Napsat nový komentář

Komentář k blogovému článku Zaostřeno na: GTA Online + Aktualizace
Pro psaní musíte být přihlášen.
[+] Smajlíci
:gun: :-) 8-) ;-) :angry: :-D :lol: :dance: :thumbup: :shock: :-( :nah: :lala:
Semuel   1x   Ty jsi červ ty to piješ od narození to se nepočítá :DSemuelsemuel7507    19.6.2014 23:16 Semuel

Ty jsi červ ty to piješ od narození to se nepočítá :D

CzechNeverEnd   1x   já ho pil včera a hele.... . nic se mi nestalo :DCzechNeverEndczechneverend21707    19.6.2014 21:47 CzechNeverEnd

já ho pil včera a hele.... . nic se mi nestalo :D

Semuel   1x   Njn to je ta vyživná voda z bažin a močálu :D Bych se divil kdyby ti po tom nepadali vlasy :DSemuelsemuel7507    19.6.2014 21:19 Semuel

Njn to je ta vyživná voda z bažin a močálu :D Bych se divil kdyby ti po tom nepadali vlasy :D

Laddys   3x   Já ztratim vlasy když doma vypiju ten zelenej džusLaddysladdys1697    19.6.2014 21:05 Laddys

Já ztratim vlasy když doma vypiju ten zelenej džus

Semuel   2x   To nebude šamponem ale tím že tam nenosíš podprsenku tak máš protekci :DSemuelsemuel7507    17.5.2014 13:14 Semuel

To nebude šamponem ale tím že tam nenosíš podprsenku tak máš protekci :D

Alphonse800   1x   Taky jsem byl chvilku Kožak, ale po chvilce mi opět narostlá má bujná kštice :-D . Asi používám lepší šampón. :-D Jinak ta tetování a hadry jsou humus prvního kalibru :angry:Alphonse800alphonse8007485    17.5.2014 13:13 Alphonse800

Taky jsem byl chvilku Kožak, ale po chvilce mi opět narostlá má bujná kštice :-D . Asi používám lepší šampón. :-D Jinak ta tetování a hadry jsou humus prvního kalibru :angry:

Semuel   1x   Vlasy postav je kategorie sama o sobě, Neustale jsem plešatý a pak mě někdo přejede a vlasy kouzlem jsou zpět (úvaha: Že by i vlasy měli své dny a potřebovali dovolenou :D) Pak tu jsou tetovaní a potisk triček, proč to tam je když to je vidět jen mou osobou ale kamarád vidí jen směs zvratek :DSemuelsemuel7507    17.5.2014 13:03 Semuel

Vlasy postav je kategorie sama o sobě, Neustale jsem plešatý a pak mě někdo přejede a vlasy kouzlem jsou zpět (úvaha: Že by i vlasy měli své dny a potřebovali dovolenou :D) Pak tu jsou tetovaní a potisk triček, proč to tam je když to je vidět jen mou osobou ale kamarád vidí jen směs zvratek :D

Alphonse800   1x   Menší aktualizace článku po The High Life updatu. :lala:Alphonse800alphonse8007485    16.5.2014 18:50 Alphonse800

Menší aktualizace článku po The High Life updatu. :lala:

rawneox   2x   pěkný pěkný :thumbup: , v podstatě ale souhlasim i s Malasnikem, Semuelem a Laddysem. . po heistech příjde můj finalní verdikt ve formě recenze 8-) :-)rawneoxrawneox17681    11.5.2014 20:01 rawneox

pěkný pěkný :thumbup: , v podstatě ale souhlasim i s Malasnikem, Semuelem a Laddysem. . po heistech příjde můj finalní verdikt ve formě recenze 8-) :-)

Semuel   2x   Mě sere vše co v poslední době je kolem GTA V a ty updaty si mužou strčit do.... . ted se auta chovají jinak v misi a jina ve free to je k nasrá.... Vypadá to že GTA V zachvilku pujde směr Presto :D
Jediný klad je Alphyho postava to je duvod se do GTA Online vracet :D
Semuelsemuel7507
    11.5.2014 16:17
Semuel

Mě sere vše co v poslední době je kolem GTA V a ty updaty si mužou strčit do.... . ted se auta chovají jinak v misi a jina ve free to je k nasrá.... Vypadá to že GTA V zachvilku pujde směr Presto :D
Jediný klad je Alphyho postava to je duvod se do GTA Online vracet :D

CzechNeverEnd    Mě serou lidi, se kterejma hraješ misi a když mise skončí, tak tě hned zastřelí... Jinak moc pěknej článek :thumbup:CzechNeverEndczechneverend21707    11.5.2014 14:31 CzechNeverEnd

Mě serou lidi, se kterejma hraješ misi a když mise skončí, tak tě hned zastřelí... Jinak moc pěknej článek :thumbup:

Malasnikov   1x   Alphonse: Tak si nemas spolecne se stadem kupovat ten nejdrazsi byt nekde v Rockford Hills jenom protoze je nejdrazsi a budes si pak pripadat cool xD Ja mam byt pekne v centru kousek od LS Customs kde se porad neco deje. U te lakovny jsou porad nejaky konflikty. Jednou jsem sledoval i docela zajimavou valku nekolika hracu ktera se odehravala na stavenisti primo pred oknem myho bytu. Je tam zrovna i gang attack kterej obcas nekdo plni. No ale koho by bavilo divat se v GTA z okna ze jo...ja jsem jenom poznamenal ze to jde.
Mam z okna krasnej vyhled na Vinewood. Navic hned vedle baraku je dalnice po ktere se rychle dostanu na druhou stranu mesta nebo treba na venkov. Jako bonus mam pak pod barakem vchod do toho tunelu kterym Michael s Franklinem utikali po vyloupeni klenotnictvi na Sanchezech, coz se obcas taky hodi. Fakt nejlepsi byt proste! Navic ma stejnej interier jako vsechny luxusni byty a garaz pro 10 aut a nestal ani moc penez :)
Malasnikovmalasnikov16453
    11.5.2014 00:11
Malasnikov

Alphonse: Tak si nemas spolecne se stadem kupovat ten nejdrazsi byt nekde v Rockford Hills jenom protoze je nejdrazsi a budes si pak pripadat cool xD Ja mam byt pekne v centru kousek od LS Customs kde se porad neco deje. U te lakovny jsou porad nejaky konflikty. Jednou jsem sledoval i docela zajimavou valku nekolika hracu ktera se odehravala na stavenisti primo pred oknem myho bytu. Je tam zrovna i gang attack kterej obcas nekdo plni. No ale koho by bavilo divat se v GTA z okna ze jo...ja jsem jenom poznamenal ze to jde.
Mam z okna krasnej vyhled na Vinewood. Navic hned vedle baraku je dalnice po ktere se rychle dostanu na druhou stranu mesta nebo treba na venkov. Jako bonus mam pak pod barakem vchod do toho tunelu kterym Michael s Franklinem utikali po vyloupeni klenotnictvi na Sanchezech, coz se obcas taky hodi. Fakt nejlepsi byt proste! Navic ma stejnej interier jako vsechny luxusni byty a garaz pro 10 aut a nestal ani moc penez :)

Alphonse800   1x   Malasnikov: Díky za upřesnění. Já sem ten sníh skoro celý prošvihnul, hrál sem s ním jenom jednou. Jinak sem napsal, že zbylý obsah skončil za pár dní (tedy někdy ke konci roku sem myslel) . Že mi někdo zaplatí nemocnici mě fakt nepřijde jako adekvátní za to když ti zničí auto (třeba Semuelovi někdo zničil auto úplně nadobro, už si ho nemohl nechat přivolat zpět) . Apartmány jsou zatím nevyužitý. Jasně můžeš si tam změnit hadry, ale to jde i v krámu s oblečením. Tys vážně někdy někoho sledoval dalekohledem? Mě se stane jednou za uherák, že se někdo náhodou mihne kolem mého baráku :-DAlphonse800alphonse8007485    10.5.2014 23:36 Alphonse800

Malasnikov: Díky za upřesnění. Já sem ten sníh skoro celý prošvihnul, hrál sem s ním jenom jednou. Jinak sem napsal, že zbylý obsah skončil za pár dní (tedy někdy ke konci roku sem myslel) . Že mi někdo zaplatí nemocnici mě fakt nepřijde jako adekvátní za to když ti zničí auto (třeba Semuelovi někdo zničil auto úplně nadobro, už si ho nemohl nechat přivolat zpět) . Apartmány jsou zatím nevyužitý. Jasně můžeš si tam změnit hadry, ale to jde i v krámu s oblečením. Tys vážně někdy někoho sledoval dalekohledem? Mě se stane jednou za uherák, že se někdo náhodou mihne kolem mého baráku :-D

Malasnikov   2x   Laddys: Taky me neskutecne serou tihle psychopati v Entity s C4 v ruce, kteri jenom pro srandu zabiji vsechny ostatni hrace a pokud nahodou treba jenom jednou zemrou, tak uz vytahujou minigun nebo si prinejlepsim jedou pro tank. Chtelo by to nejaky opatreni proti takovym kill spammerum. No ale na druhou stranu je to prece GTA ve kterym hrajeme za kriminalniky a ono to obcas primo vybizi nekoho zabit. Nemuzes cekat ze za tebou nekdo prijede v tom Entity, vyzbrojenej az po zuby a misto kulky do hlavy ti posle pozvanku na pratelskej zapas v tenisu xD Jako pokud se ti nechce valcit s nejakym agresivnim idiotem, tak vzdycky mu to muzes oplatit a pak odjet pryc. Da se ale potkat hodne friendly hracu, ne kazdej je psychopat a ne kazdyho bavi kazit hru ostatnim. Vetsinou staci nekomu napsat SMS jestli by byl ochotnej byt friend a spolupracovat...vetsina lidi pak napise ze jo. Mam vyzkouseno a zatim me nikdo nezradil. Je taky dost hracu kteri sice ihned strili, ale jenom kvuli obrane protoze se boji ze budes strilet ty. Ten status psychiky se ale bude urcite hodit. Nebude vubec na skodu aspon zhruba vedet jestli se k tobe blizi agresivni silenec nebo jenom hrac kterej se stara sam o sebe.Malasnikovmalasnikov16453    10.5.2014 23:26 Malasnikov

Laddys: Taky me neskutecne serou tihle psychopati v Entity s C4 v ruce, kteri jenom pro srandu zabiji vsechny ostatni hrace a pokud nahodou treba jenom jednou zemrou, tak uz vytahujou minigun nebo si prinejlepsim jedou pro tank. Chtelo by to nejaky opatreni proti takovym kill spammerum. No ale na druhou stranu je to prece GTA ve kterym hrajeme za kriminalniky a ono to obcas primo vybizi nekoho zabit. Nemuzes cekat ze za tebou nekdo prijede v tom Entity, vyzbrojenej az po zuby a misto kulky do hlavy ti posle pozvanku na pratelskej zapas v tenisu xD Jako pokud se ti nechce valcit s nejakym agresivnim idiotem, tak vzdycky mu to muzes oplatit a pak odjet pryc. Da se ale potkat hodne friendly hracu, ne kazdej je psychopat a ne kazdyho bavi kazit hru ostatnim. Vetsinou staci nekomu napsat SMS jestli by byl ochotnej byt friend a spolupracovat...vetsina lidi pak napise ze jo. Mam vyzkouseno a zatim me nikdo nezradil. Je taky dost hracu kteri sice ihned strili, ale jenom kvuli obrane protoze se boji ze budes strilet ty. Ten status psychiky se ale bude urcite hodit. Nebude vubec na skodu aspon zhruba vedet jestli se k tobe blizi agresivni silenec nebo jenom hrac kterej se stara sam o sebe.

Malasnikov   3x   Mas tam par veci spatne.
Holiday Gift nebyl na Stedrej den ale az na prvni svatek Vanocni 25. 12. a snih byl jenom tenhle jedinej den. Vanocni obleceni a masky zustaly do konce roku.
Dal pak neni pravda ze hraci kteri zabijou hrace kteri maji zaplej passive mod tak nejsou nijak penalizovani. Zaplati tomu hraci nemocnici a kdyz se to bude opakovat tak budou zase o neco bliz Bad Sportu.
No nechci tvrdit ze jsou apartmany nejaka velka zabava, sam ho vubec nevyuzivam, ale neni pravda ze se tam muzes divat JENOM na TV. Muzes sledovat hrace, at uz dalekohledem z okna nebo pomoci spectate modu...muzes se prevlikat v satniku a nemusis se pritom bat ze ti prileti granat pod nohy...pak si taky muzes zavolat devku na tanecek v tvym obyvaku a pritom treba chlastat a hulit. Jeste je tam taky sprcha ktera by mela smyt krev z obleceni a odstranit ty otravny modriny, ale uz ani nepamatuju kdy naposled jsem to zkousel. No a nekde jsem cetl ze az budou heisty tak se budou organizovat prave v apartmanu, takze si urcite najdou svoje vyuziti aspon do budoucna.
Jinak ale peknej clanek. Sice mi prijde ze hodne resis banality, ale taky mas v dost vecech pravdu.
Malasnikovmalasnikov16453
    10.5.2014 22:52
Malasnikov

Mas tam par veci spatne.
Holiday Gift nebyl na Stedrej den ale az na prvni svatek Vanocni 25. 12. a snih byl jenom tenhle jedinej den. Vanocni obleceni a masky zustaly do konce roku.
Dal pak neni pravda ze hraci kteri zabijou hrace kteri maji zaplej passive mod tak nejsou nijak penalizovani. Zaplati tomu hraci nemocnici a kdyz se to bude opakovat tak budou zase o neco bliz Bad Sportu.
No nechci tvrdit ze jsou apartmany nejaka velka zabava, sam ho vubec nevyuzivam, ale neni pravda ze se tam muzes divat JENOM na TV. Muzes sledovat hrace, at uz dalekohledem z okna nebo pomoci spectate modu...muzes se prevlikat v satniku a nemusis se pritom bat ze ti prileti granat pod nohy...pak si taky muzes zavolat devku na tanecek v tvym obyvaku a pritom treba chlastat a hulit. Jeste je tam taky sprcha ktera by mela smyt krev z obleceni a odstranit ty otravny modriny, ale uz ani nepamatuju kdy naposled jsem to zkousel. No a nekde jsem cetl ze az budou heisty tak se budou organizovat prave v apartmanu, takze si urcite najdou svoje vyuziti aspon do budoucna.
Jinak ale peknej clanek. Sice mi prijde ze hodne resis banality, ale taky mas v dost vecech pravdu.

Ice Golem    Nevím, jak je to na PS, ale jednou jsem to zkoušel na Xku, když jsem měl GTA V půjčený od kámoše a bavilo mě to tak hodinu. . Všichni hráči na rozdílných koncích mapy a když na ně už člověk narazí tak střílí jak pominutí... Když jsem chtěl hrát jakýkoli hlavní content jako Deathmatch, závody nebo cokoliv pro více hráčů tak to nenašlo žádné hráče... :nah:Ice Golemice-golem9641    10.5.2014 22:08 Ice Golem

Nevím, jak je to na PS, ale jednou jsem to zkoušel na Xku, když jsem měl GTA V půjčený od kámoše a bavilo mě to tak hodinu. . Všichni hráči na rozdílných koncích mapy a když na ně už člověk narazí tak střílí jak pominutí... Když jsem chtěl hrát jakýkoli hlavní content jako Deathmatch, závody nebo cokoliv pro více hráčů tak to nenašlo žádné hráče... :nah:

Laddys   5x   Stručný a výstižný. :thumbup:

Co se "švestek" týče tak ty mi v MP doslova ždímaj nervy. A to doslova! Ale když jsem přemýšlel o tom, že by tam nebyli, tak by se spíš jednalo o hru Carmageddon a nebylo by to úplně ono. Nejvíc mě ale dojímá zabavení auta, pokud vás honí a někdo, nebo něco vás zabije.

Dále bych se všeobecně vyjádřil o hierarchii hráčů. (Dá se-li to tak nazvat) .
Celá hra je prakticky o tom, dávat si bacha na bílé tečky na mapě. Většinou narazíte na paka, který znají jen LOCK & LOAD…. Nejlépe ve dvou s levelem 100+ na jednoho s levelem 03-99. Oba sedí v Entity, zacouvají k vám prdelí a střílí jako vyšinutý. Znalci ví a kdo neví tak entity je auto, ve kterým není možný zezadu zabít pasažéry. Jde to sice zničením celého auta např. RPG, ale následuje strhnutí cca 9000$ z vašeho účtu pojišťovně a následná jízdenka do „bad sport“ lobby (až po opakované likvidaci něčího auta) . Pokud těmto dvou blbům začnete zázrakem zatápět, skončí to tak, že si jeden z nich skočí pro tank a je z něj hrdina dne. Ničí co se dá, o hráčích v jeho blízkosti ani nemluvím. Už se dokonce někde na R* support sepisuje petice pro odstranění tanku z města nebo pro omezení munice v něm. Pokud si zapnete passive mode, někdy vás nechají být a někdy jdou po vás tak či tak jak slepice po flusu. Když vás zabijou, strhne jim zdravotní pojišťovna 100-200$, což je trošku výsměch. (tuším že, tohle opatření je od patche 1. 10) .
Čas od času narazíte na tzv. Normální hráče, co si GTA nepletou s Call of duty nebo Serious Sam a chovají se normálně. Těch tam ale moc není a jsou vzácní. (mimochodem jsem to třeba já a Alphonse :-) ) Občas zahrajete mise, občas vám někdo pomůže s útěkem a někdy se prostě kolemjedoucí hráč jen nudí a chce s někým jen tak blbnout. Například Jumpy s motorkama vás zabaví na hodně dlouho. Zrovna nedávnou jsme se sešli tuším cca 4 Češi a 3 Francouzi a dělali jsme kraviny snad 3 hodiny v kuse. Tady se mi potvrdila Einsteinova Teorie Relativity.
Občas nastává problém, se kterým se setkávám čím dál tím častěji a ten bych nazval „přítel mého nepřítele“ nebo „přítel mého přítele je můj nepřítel“. Tady nastává v některých situacích pěknej CHAOS a někdy je kolikrát lepší zdrhnout na jinej server nebo spustit misi a pozvat všechny, aby se „nějak zkamarádíčkovali“. Kolikrát nestíhám psát: Dont kill him, he is my friend… atd. Stačí pár zabití a strhne se bitka, která trvá i 2 hodiny do doby, než spadne server nebo než to prostě někdo psychicky nevydrží a radši odejde.

Osobně jsem zvědavej, co vyřeší ukazatel „chování“ u každého hráče v následujícím updatu 1. 13.
Laddysladdys1697
    10.5.2014 20:13
Laddys

Stručný a výstižný. :thumbup:

Co se "švestek" týče tak ty mi v MP doslova ždímaj nervy. A to doslova! Ale když jsem přemýšlel o tom, že by tam nebyli, tak by se spíš jednalo o hru Carmageddon a nebylo by to úplně ono. Nejvíc mě ale dojímá zabavení auta, pokud vás honí a někdo, nebo něco vás zabije.

Dále bych se všeobecně vyjádřil o hierarchii hráčů. (Dá se-li to tak nazvat) .
Celá hra je prakticky o tom, dávat si bacha na bílé tečky na mapě. Většinou narazíte na paka, který znají jen LOCK & LOAD…. Nejlépe ve dvou s levelem 100+ na jednoho s levelem 03-99. Oba sedí v Entity, zacouvají k vám prdelí a střílí jako vyšinutý. Znalci ví a kdo neví tak entity je auto, ve kterým není možný zezadu zabít pasažéry. Jde to sice zničením celého auta např. RPG, ale následuje strhnutí cca 9000$ z vašeho účtu pojišťovně a následná jízdenka do „bad sport“ lobby (až po opakované likvidaci něčího auta) . Pokud těmto dvou blbům začnete zázrakem zatápět, skončí to tak, že si jeden z nich skočí pro tank a je z něj hrdina dne. Ničí co se dá, o hráčích v jeho blízkosti ani nemluvím. Už se dokonce někde na R* support sepisuje petice pro odstranění tanku z města nebo pro omezení munice v něm. Pokud si zapnete passive mode, někdy vás nechají být a někdy jdou po vás tak či tak jak slepice po flusu. Když vás zabijou, strhne jim zdravotní pojišťovna 100-200$, což je trošku výsměch. (tuším že, tohle opatření je od patche 1. 10) .
Čas od času narazíte na tzv. Normální hráče, co si GTA nepletou s Call of duty nebo Serious Sam a chovají se normálně. Těch tam ale moc není a jsou vzácní. (mimochodem jsem to třeba já a Alphonse :-) ) Občas zahrajete mise, občas vám někdo pomůže s útěkem a někdy se prostě kolemjedoucí hráč jen nudí a chce s někým jen tak blbnout. Například Jumpy s motorkama vás zabaví na hodně dlouho. Zrovna nedávnou jsme se sešli tuším cca 4 Češi a 3 Francouzi a dělali jsme kraviny snad 3 hodiny v kuse. Tady se mi potvrdila Einsteinova Teorie Relativity.
Občas nastává problém, se kterým se setkávám čím dál tím častěji a ten bych nazval „přítel mého nepřítele“ nebo „přítel mého přítele je můj nepřítel“. Tady nastává v některých situacích pěknej CHAOS a někdy je kolikrát lepší zdrhnout na jinej server nebo spustit misi a pozvat všechny, aby se „nějak zkamarádíčkovali“. Kolikrát nestíhám psát: Dont kill him, he is my friend… atd. Stačí pár zabití a strhne se bitka, která trvá i 2 hodiny do doby, než spadne server nebo než to prostě někdo psychicky nevydrží a radši odejde.

Osobně jsem zvědavej, co vyřeší ukazatel „chování“ u každého hráče v následujícím updatu 1. 13.

O autorovi blogu

Alphonse800
Alphonse800
Muž, 26 let, Jesenice (Praha)

↑↑Mám zde svůj blog na Zing.cz - NAVŠTIVTE↑↑

Najdete mě na Steamu:

Najdete mě též na PSN:

Moje PC sestava:

MB   → MSI P55-GD65 socket 1156
GPU → NVIDIA GTX 680 Twin Frozr II 2GB

CPU → Intel Core-i5 750 2.8 GHz přetaktováné 3.6GHz
RAM → 8 GB DDR3 1600 MHz
HDD → OCZ Vertex 3 - 120GB pro OS
Seagate Barracuda 7200.14 - 1TB pro data
Zdroj → Enermax PRO 82+ 625W
Monitor  → Dell UltraSharp U2412M - LED monitor 24"

Založit herní BLOG